Altcoin

Türk Yatırımcıların İlgi Gösterdiği Bu Altcoin Gelen Olumlu Haberler Sonrası Sert Yükseldi!

Türk yatırımcıların ve kripto para fenomenlerinin ilgi gösterdiği bu altcoin olumlu haberler sonrasında sert yükseliş yaptı.

Proof of Stake katman 1 protokolü altcoini Celo (CELO), Pazartesi günü Barselona’daki konferansının açılışında 20 milyon dolarlık teşvik paketini açıklamasının ardından fiyatında artış yaşadı.

Altcoinin fiyatı son 24 saatte %11 yükseldi ve bu yazının yazıldığı anlarda 4.10 dolar seviyesinden işlem görüyor. Son 1 aya bakıldığında ise kripto paranın %50 değer kazandığını görüyoruz.

CELO fiyatının olumlu habere verdiği tepkiyi gösteren haftalık grafik.

Barselona’daki Etkinlikte Celo Vakfı, Altcoin İçin 20 Milyon Dolarlık Teşvik Paketini Açıkladı

Barselona’da gerçekleştirilen etkinlikte Celo Vakfı, “Dünyayı Bağla” isimli 20 milyon dolarlık teşvik paketini açıkladı. Kampanya ile birlikte küresel çapta yüksek kaliteli on-ramp ve off-ramp geliştirmeleri desteklenecek. On-ramp ve off-ramp kavramları, kripto para birimleri ile itibari para birimleri arasındaki geçişe aracılık eden borsalar gibi platformlar anlamına geliyor.

Vakıf ayrıca “Fiat Connect” isimli açık kaynaklı API özelliğini de tanıttı. Celo’nun yaptığı açıklamaya göre bu özellik ile birlikte ödeme sağlayıcılarının yaptığı entegrasyonlar daha ölçeklenebilir olacak.

Celo şu anda merkeziyetsiz finans (DeFi) platformları arasında toplam kilitli değer (TVL) olarak 19. sırada bulunuyor. Altcoinin piyasa değeri ise 1.8 milyar dolar civarında seyrediyor.

Messari’ye göre Celo, telefon numaralarını açık anahtar olarak kullanarak kendi sabit fiyatlı tokeni ile birlikte küresel çapta bir ödeme altyapısı olarak faaliyet gösteriyor.

Analist Gelişmeyi Değerlendirdi

Oanda’nın kıdemli analisti Edward Moya, altcoin ile ilgili yaptığı açıklamasında Celo’nun merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) ve akıllı telefon teknolojilerinde kullanılma potansiyellerinden dolayı sürekli olarak yatırımcılardan ilgi gördüğünü söyledi:

“Celo ayrıca Proof of Stake mekanizmasını kullandığı için iklim nedeniyle endişeleri bulunan yatırımcılara da çekici geliyor.”

Stack Funds araştırma lideri Lennard Neo, yaptığı açıklamasında Celo’daki fiyat hareketinin son Barselona etkinliği ile ilgili olduğunu düşündüğünü söyledi. Etkinlik Salı günü de devam edecek.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu