Kripto HaberleriBlockchainTurkcell Dünyanın En Büyük Blockchain Topluluklarından Birine Katıldı

Turkcell Dünyanın En Büyük Blockchain Topluluklarından Birine Katıldı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Hürriyet’in haberine göre, kurucular arasında ABD merkezli Sprint ve Japonya merkezli Softbank gibi devlerin olduğu olduğu dünyanın en büyük blockchain konsorsiyumu olan Carrier Blockchain Study Group’a (CBSG)  Turkcell de katıldı.

Turkcell’in yanısıra dünyanın dört bir yanında lider operatör devleri bu etkinliğe katılıp ortak çalışma kararları aldı.

Carrier Blockchain Study Group (CBSG) 2017 yılının Eylül ayında, özel geliştirilmiş bir Blockchain platformunun büyük şirketlerce ortak geliştirilmesi adına kuruldu. Bir çok dünya devini bünyesinde barındıran kuruluş, telekom operatörlerinin müşterilerine Blockchain altyapısını kullanarak güvenli ödeme, hesaplaşma sistemleri, kimlik doğrulama ve IoT (Nesnelerin İnterneti) uygulamarında hizmet sağlamayı amaçlıyor.

Konsorsiyum bunun yanı sıra, küresel para transferlerinin yapılabilmesi için ek bir Blockchain çalışma grubununda oluşturulacağı bilgisini verdi. Geçen sene kurulan ve kısa sürede katılımcı şirketleri ile dünyanın önde gelen platformları arasında yer alan CBSG, bünyesine katılan operatör firmaları ile yaklaşık 1 milyarı aşan kullanıcı eşimimine ulaşmış durumda.

Blockchain Teknolojisinin Yeni Hizmetler Sunmasına Yardımcı Olacak

Dijital varlıkların mobil ağlardan şeffaf ve güvenli bir şekilde taşınması sonucunda, bu teknolojinin dijital ekonomiye büyük faydası olacağını ve büyümeyi hızlandıracağı dile getiren Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu:

“Telekom şirketleri olarak mevcut altyapılarımızı geliştiriyor ve genişletiyor olmanın çok daha ötesini düşünmeliyiz. “Hizmet olarak Blockchain” ekosistemini en iyi biz operatörler sağlayabiliriz ve bu avantajı da en iyi biçimde kullanmalıyız. Bu nedenle, yeni nesil operatörler arası Blockchain platformu CSBG’de yer alarak deneyimlerimizi paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz. İnanıyorum ki CSBG’nin bir parçası olmak, dijital platformlarımızda sunduğumuz hizmetleri geliştirmemize ve müşteri deneyimini en üst düzeye çıkarmamıza yardımcı olacak”

dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları