Kripto Para

Türkiye Gerçekten 2020 Yılı Sonuna Kadar Kripto Paraları Düzenleyebilir Mi?

SPK'nın ve diğer kurumların 2020 yılı sonuna kadar kripto para birimlerini düzenleyeceğine yönelik iddialar gerçekleşebilir mi?

Türkiye Cumhuriyeti uzun süredir insanların kripto para birimlerine ilgi gösterdiği ülkeler arasında ilk 10 içerisinde yer alıyor. Dünyanın en fazla kripto para kullanan ülkeleri arasında ilk 10’da olmak herhangi bir avantaj sağlamıyor olsa da gelecekte bu durumun Türkiye için bir avantaja dönüşebilecek olduğu belirtiliyor.

Türkiye Cumhuriyeti devlet düzeyinde bugüne kadar hiçbir zaman kripto para birimlerini düzenlemedi. Kripto para birimlerinin 2020 yılı içerisinde düzenlenmesi ve yasalara tabii tutulması durumunda vergi ve diğer konuların netliğe kavuşması mümkün olsa da, dünyanın en büyük ülkelerinin bile kripto paraları düzenlemediği bir dönemde Türkiye Cumhuriyeti’nin kripto para düzenlemesinde ne gibi zorluklarla karşı karşıya kalacağı merak konusu.

İddialara göre SPK gelen talepler üzerine kripto paralar hakkında bir takım düzenlemeleri önümüzdeki süreçte devreye sokacak. Ayrıca bu sene merkez bankası bünyesinde çıkarılacak olan kripto paranın testleri başlayacak. Bu durumun uygulanacak olan kripto para düzenlemelerini hızlandıracağı ifade ediliyor.

İlgili Haber
SPK'dan Bitcoin ve Kripto Paralara Düzenleme Geliyor!

Kırgızistan kripto para düzenlemelerini çok net olmasa da kısmen yapmış ve daha sonrasında ülkede kripto paraları yasaklamıştı. Özbekistan’da yine aynı şekilde kripto para birimlerini sonradan yasaklamıştı.

Türkiye’nin 2020 yılı sonuna kadar yapacak olduğu hiçbir düzenleme bugün için net değil. Ancak bu düzenlemeler 1 yıl içerisinde yapılsa bile geçmişte alınan kararlar ve yasalar sayesinde iyi kripto para yasaları oluşturabilmek mümkün olabilir.

Türkiye’nin şimdilik kripto para düzenlemeleri yapıp yapmayacağı konusunda net bilgi bulunmamaktadır!

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu