Altcoin

Türkiye’de Dogecoin (DOGE) Çılgınlığı: Arabalarını DOGE Almak İçin Satıyorlar

İki kişinin araçlarını DOGE almak için satışa çıkarttığı ortaya çıktı.

Elon Musk’ın “favori kripto para birimi” Dogecoin’e (DOGE) olan çılgınlık son hız devam ediyor. Kısa süre önce %1.000 yükselen ancak daha sonra %50 değer kaybeden DOGE, basın saati itibarıyla ise 11. sırada yer alıyor. Kripto para piyasasına yönelik inanılmaz bir ilgi gösteren Türkiye’deki yatırımcılar da DOGE ile ilgili oldukça sıradışı adımlar attı.

DOGE İçin Araçlarını Satıyorlar

Sahibinden.com üzerindeki ilanlara bakıldığında bir kullanıcının 30 Ocak 2021 tarihinde, diğerinin ise 9 Şubat 2021 tarihinde araçlarını satmak için ilan verdikleri görülüyor. Peki söz konusu kullanıcılar araçlarını piyasa fiyatının altında satışa sunup bu parayla DOGE alsaydı şu an ne kadar kar veya zarar edeceklerdi?

Aracını 122.500 TL üzerinden satışa çıkartan kullanıcı eğer bunu 30 Ocak 2021 tarihinde satabilseydi, 0,024 dolar üzerinden DOGE alma fırsatı elde edebilirdi.

Fiyat 8 Şubat 2021 tarihinde ise 0,081 dolara kadar çıkarak yaklaşık %330 artış kaydetti. Bu da kullanıcının 122.500 TL’lik araç parasını yaklaşık 400.000 TL’ye çıkartmış olabileceğini gösteriyor. Tabii ki burada doğru anda alıp zirvede satmak gerekiyor ve bu konuda birçok kullanıcının başarılı olmadığı söylenebilir.

İkinci ilana bakıldığında ise bunun çok daha yeni olduğu görülüyor. Satıcı, 9 Şubat akşamında bu satışı gerçekleştirip DOGE satın alsaydı zarar etmiş olabilirdi. Son 24 saat içerisinde %6 düşüş yaşayan DOGE, bu kullanıcının yaklaşık 5.000 TL zarar etmesine neden olabilirdi.

Tabii ki kullanıcının elindeki DOGE’ları uzun vadede tutmak istemesi ve satış için daha yüksek fiyat araması, zararın şu an için realize edilmemesini sağlayabilir. Yine de özellikle DOGE gibi bir kripto para birimi için ev veya araba satmak oldukça riskli bir karar olarak görülüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Nurullah

Bence yanlış düşünüyorsunuz avax en iyisi hangisi daha çok artmış ona bakın Musk parasını çekti hiç bir ilerleme yok avaxi araştırın ve mutlaka Börü 2039 u izleyin


Başa dön tuşu