Haberler

Türkiye’de ödemelerde kripto para dönemi ne zaman başlayacak?

Türkiye, kripto paralar ile ödeme konusunda bazı ülkelere göre henüz daha çok geride. Bazı ülkelere göre ise çok daha fazla önde olan Türkiye’nin kripto paralar konusunda bölgesinde lider bir ülke olması ve sürekli kendisini geliştirmesi dolayısı ile gelecekte bölgede Bitcoin ödemeleri konusunda da kendisini geliştiren belki de tek ülke olmaya şimdiden aday olmuş bir ülke.

Bazı mağazalarda Bitcoin ile ödeme yönteminin İstanbul ve Türkiye’nin çeşitli illerinde kabul edildiğinin afiş ve sloganlarının asılmaya başlaması, birçok internet sitesinin kripto para seçeneği ile ödeme sunmaya başlaması konusunda yeni adımlar atabilecek olduğunu göstermesi ile birlikte gelecekte çok daha fazla sitede ve mağazada Ethereum veya farklı bir kripto para ile ödeme yapmak mümkün olabilir.

Beklentinin kısa sürede gerçek olması mümkün olmasa dahi gelecek 3 yıllık süreçte Bitcoin’in fiyatına da bağlı olarak eğer daha fazla popüler olursa ve daha fazla insan kripto para kullanmaya başlarsa ödeme tercihleri ve seçenekleri arasında Bitcoin’i görmemek için hiçbir neden olmayacaktır. Eğer ki kripto paraların ödeme yöntemi olarak devlet dairelerinde kullanılmasına gelecekte izin verilir ise bugün kredi kartı ve nakit ödemeler nasıl ki kullanılıyor ise aynı şekilde kripto paralar ile ödeme seçenekleri de birincil seçenekler arasına girebilir.

Türkiye lider!

Türkiye, Arap ülkeleri ve Yunanistan ile Bulgaristan’a oranla çok daha fazla kripto paralar konusunda kendini geliştirmiş ve nüfusuna bağlı olarak fazla nüfus yoğunluğu sonucunda daha fazla kripto para yatırımcısını içerisinde barındıran bir ülke. Sonuçta daha fazla kripto para yatırımcısı, kripto para borsasının etkileri ve siyasilerin bu konuda görüşlerinin bölgede tek olumlu ülke olmaya katkı sunması dolayısı ile geleceğin kripto para cennetinin Türkiye olabilecek olduğu düşüncelerini ve beklentilerini arttıyor. Birçok Türk vatandaşı gelecekte altın yerine kripto para almayı tercih edebilecek olduğunu ama bunu kısa süre içerisinde yapmayı değil, uzun vadeli süreçte yapmayı planladığını belirtiyor.

  • Türkiye’nin Avrupa ülkelerine oranla dahi kripto paralar konusunda daha iyi olduğu ve ABD ile yarışabilecek kripto para özgürlüğü sunduğu çok net bir detay.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu