AltcoinHaberler

Türkiye’nin En Çok İlgi Duyduğu Altcoinlerden Biri, Dibe Doğru “Koşuyor”

Koşma ve yürüme uygulaması olarak bilinen Stepn'in kripto parası GMT ve GST, rekor bir düşüş yaşıyor.

Terra (LUNA) felaketinin getirdiği çöküş, birçok kripto para birimini dibe çekti ancak asıl etki bundan çok daha büyük oldu ve olacak gibi gözüküyor. Regülatörler, LUNA’nın çöküşünden ders çıkartarak “şüpheli” yapılara sahip kripto paralara daha dikkat etmeye başladı. Bunlardan birisi ise Çin’den darbe yiyen STEPN oldu.

Türkiye’de son zamanlarda en çok bilinen ve kullanılan kripto para projelerinden olan STEPN, kısa süre önce büyük bir olayı duyurmuştu. 26 Mayıs tarihinde yapılan açıklamada, regülasyonlara uymak için Çin’deki bütün etkinliklerin durdurulduğu vurgulanmıştı. Çin artık STEPN hizmetlerini kullanamayacak ve GPS hizmeti geçersiz kalacak.

STEPN, Her Açıdan Kan Kaybediyor

Çin’deki kullanıcılar için 15 Temmuz tarihine kadar süre verildi ancak STEPN’in düşüşü bu süreden önce başladı. GMT, bu tarihten itibaren sert düşerek 1 doların altına geriledi. 30 Mayıs tarihinde hafif bir hareketlilik görülse de STEPN hala 4 dolarlık rekorunun çok altında ve 1,15 dolar seviyelerinde.

Durumdan etkilenen ise sadece fiyat olmadı. Onchain verilere bakıldığında, NFT’lerin genel hacminde de sert bir düşüş var. Böyle bir durumda GMT ve GST gibi NFT tabanlı kripto para birimlerinin sert düşmesi de oldukça normal gözüküyor. Buna rağmen sosyal medyadaki durum çok daha kötü.

Sosyal medya verilerine bakıldığında, GMT’nin hacminin tam olarak dibi gördüğü görülüyor.

Özellikle UST ve LUNA olayından sonra çok daha sert olacak olan regülatörler, ilerleyen süreçte birçok altcoinin canını yakacak gibi görünüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
bora akçay

siz böyle haber yaparsanız stepn i terra gibi göstermeye calısan yanlış haber yaparsanız ınsanlarda panıge sebep olursunuz malesef


Başa dön tuşu