Kripto HaberleriHaberlerTwitch, Kripto Kumar Yayınlarını Yasaklıyor!

Twitch, Kripto Kumar Yayınlarını Yasaklıyor!

Takip et

Dünyanın en büyük canlı yayın platformlarından Twitch, son zamanlarda sıkça tartışılan “kripto kumar” yayınlarını yasaklama kararı aldı.

Amazon’un sahibi olduğu Twitch, oyun yayını alanında dünyanın en büyük platformu olma ünvanını elinde bulunduruyor. Yayıncılar; League of Legends, Valorant, Minecraft, GTA 5 gibi onlarca oyunu takipçilerinin önünde oynuyor.

Kripto paraların popülerleşmesi ile birlikte Twitch platformunda kripto yayınları da yaygınlaştı. Yayıncıların bir kısmı kripto ile ilgili sohbet, analiz gibi içerikler üretirken bir kesim ise kripto paralar üzerinden oynadığı kumar oyunlarını takipçileriyle canlı olarak paylaşıyor.

Twitch üyeleri son zamanlarda kumar yayınlarına karşı büyük tepki gösterdi. Üyelerin gerek yaş ortalamasının düşük olması, gerek kumarın kötü bir örnek olması nedeniyle bu konu son günlerde gündemden düşmüyor.

Tepkiler üzerine Twitch, konuyla alakalı Twitter üzerinden bir duyuru yaptı.

“Twitch’teki kumar yayınlarını son günlerde sıkça tartıştığınızın farkındayız. Bu konuyu aktif olarak takip ediyoruz. 18 Ekim itibariyle lisansı olmayan platformlar üzerinden yapılan kumar yayınlarını yasaklama kararı aldık. Ayrıntıları yakında paylaşacağız.”

Anlık 50.000 Kişi İzliyor!

TwitchTracker’dan alınan verilere göre, kumar yayınlarını anlık olarak 50.000’den fazla kişi izliyor. Kumarcıların büyük bir kısmı, kripto para üzerinden oynuyor.

Stake.com gibi kripto kumar sitelerinin Twitch yayıncılarına sponsorluk için 1 milyon dolardan fazla ödeme yaptığı iddia ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları