BitcoinHaberler

Twitter, Bitcoin’in Önünü Açacak Yeni Bir Platform Olabilir Mi?

Twitter'a kullanıcıların birbirlerine Bitcoin'le bağış göndermelerini sağlayacak yeni bir özellik geleceği söylentileri doğru mu?

Twitter, kendi kullanıcılarının birbirlerine bağış göndermelerini sağlayacak değişik bir özellik geliştirmeyi düşünüyor. Bitcoin kullanılarak gerçekleştirileceği iddia edilen bağış gönderme sistemi yakın bir gelecekte uygulamaya girebilir. Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey’in Bitcoin’le ilgili arka arkaya gelen değerlendirmeleri söz konusu programın gerçekleşebileceği yönündeki beklentileri güçlendiriyor.

Eğer iddia edildiği gibi kullanıcılara yönelik bu tür bir sistem geliştirilirse bu Bitcoin açısından son derece olumlu bir gelişme olabilir. Nitekim Bitcoin ve kripto para piyasası her geçen gün biraz daha olgunlaşan bir piyasa olmakla beraber henüz 220 milyar dolar civarında bir piyasaya sahip. Bu oran genel para piyasalarına göre çok küçük bir pay. Ve kabul gören bir gerçek daha var ki kripto para deyince akla gelen ilk değer Bitcoin oluyor. Hal böyle iken Bitcoin’in bu tür projelerde hele de Twitter gibi önemli bir platformda adını duyurmasının kripto para birimlerinin tümü için son derece önemli bir gelişme olacağı kesin.

Her ne kadar Bitcoin haberleri Twitter’da çok sık yer alsa da hatta Twitter bir anlamda Bitcoin için önemli bir haberleşme kaynağı olsa da yine de tüm bunlar Bitcoin’in tam olarak benimsenmesi için yeterli değil. Birçoklarına göre Bitcoin ve diğer kripto değerler Twitter vb. büyük platformlara entegre edilmedikçe istenen gelişme ve ilerlemenin sağlanması çok zor görünüyor.

Yakın zamanda çıkması planlanan Twitter bağış özelliklerinin Jack Dorsey’in diğer şirketi Square ile entegre olup olmayacağı konusu da henüz netleşmiş değil.

Tüm bunların yanı sıra Jack Dorsey’in Bitcoin’e olan yakın ilgisini de göz ardı etmemek gerek. Nitekim Dorsey’in Bitcoin mikro ödeme çözümü Lightning Network’te yatırımı mevcut ve birçok kez Bitcoin’i İnternet’in para birimi olarak gördüğünü de dile getirmiş durumda.

Dorsey, her fırsatta Bitcoin’e olan hayranlığını açıkça dile getirmekten de çekinmiyor. İşte tam da bu noktada söz konusu bağış  ödeme işlemlerinin Bitcoin aracılığıyla yapılacağı ve dev sosyal ağ platformu Twitter’ın Bitcoin’i platformuna entegre edeceği yönündeki söylentiler, son derece gerçekçi ihtimaller arasında yer alıyor.

Yine de konuyla ilgili net bir açıklama yapılmış değil, kaldı ki ilgili söylentiler yetkililerce doğrulanmış olsa bile söz konusu projenin ne zaman hayata geçirileceği tam olarak bilinmiyor ancak bu kadarı bile kripto para piyasalarını heyecanlandırmaya yetmiş görünüyor

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu