EthereumHaberler

Twitter CEO’su Jack Dorsey, İlk Tweet’ini NFT Olarak Satıyor

Jack Dorsey, ilk tweetini NFT olarak satma kararı aldı.

Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, Twitter’daki ilk tweetini kripto para sektörüne uygun bir şekilde satışa sunuyor. Dorsey, ilk tweetini NFT haline getirerek bunu açık arttırma ile satacağını duyurdu.

İlk Tweet Satışta!

21 Mart 2006 tarihli “twttr’ımı kuruyorum” tweet’i, Valuables platformu üzerinden satışa sunulacak. Basın saati itibarıyla buna verilen en büyük teklif ise 88.888.888 dolar değerinde ETH oldu. Açık arttırmanın Dorsey bir teklifi kabul edene kadar devam edeceği biliniyor.

Valuables internet sitesinde yer alan bilgilere göre tweet aynı zamanda Twitter üzerinde de var olmaya devam edecek. Burada satın alınan şey ise tweet’in dijital sertifikası olacak. Bunun eşsiz olmasını sağlayan şey ise bizzat tweet’i atan tarafından imzalanması ve onaylanması olarak biliniyor.

Kullanıcılar Ethereum blockchain ağındaki bu açık arttırmaya ETH ile katılım sağlayabilecek ve işlemler Etherscan üzerinden görülecek. NFT’ler kesinlikle son dönemin en ilgi çeken konularından birisi oldu ve son dönemde milyonlarca dolarlık satış yapıldı.

Beeple, kısa süre önce bütün eserleri ile 342 milyon dolarlık satış yapmıştı. Şu an için en çok satış yapılan NFT platformlarının ise Top Shot ve OpenSea olduğu biliniyor.

NFT’lerin devamlılığının olup olmayacağı daha önce de tartışılmış bir konu. Şu an ise neredeyse bütün NFT platformlarında rekor hacimler görülmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu