Bitcoin

Twitter CEO’sunun Bitcoin’e (BTC) Verdiği Destek Hız Kesmeden Sürüyor

Twitter CEO'su Jack Dorsey, tweet satışından elde ettiği fonu ile BTC alacak.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından Twitter ve ödeme platformlarından Square’i yöneten Jack Dorsey, gerçek bir Bitcoin maksimalisti olarak görülüyor. Dorsey, Twitter’e Bitcoin emojisinin gelmesini ve Square’in milyonlarca dolarlık BTC yatırımı yapmasını sağlayan kişi olarak da anılmakta.

2,5 Milyon Dolarlık Tweet’in Geliri, BTC’ye Çevrilecek

Dorsey, attığı son adımla ise en az daha önce attığı iki adımı kadar alkış topladı. Twitter’ın ve kendisinin ilk tweetini NFT haline getirerek 2,5 milyon dolara satan Dorsey, bununla Bitcoin alımı yapacağını vurguladı. Dorsey’in tweetini satın alan kişi, Türk asıllı Sina Estavi oldu. 2,5 milyon dolarlık ödemeyi direkt olarak BTC’ye çevireceğini belirten Dorsey, bunun ise daha sonra Afrika’ya yardım kuruluşuna aktarılacağını vurguladı.

İlgili Haber
Jack Dorsey Kararını Verdi, İlk Tweet 2,5 Milyon Dolara Alıcı Buldu!

Dorsey’in bu adımı Ethereum yatırımcıları tarafından ise tepkiyle karşılandı. Sacha Saint-Leger, konu hakkında yaptığı açıklamada bunun karbon ayak izini arttıracağını ve bunun yerine ETH alımı yapılmış olabileceğini vurguladı. Bitcoin’in madenciliği son dönemde çok fazla elektrik kullanımı nedeniyle ciddi tepki çekmekte.

Microsoft kurucusu Bill Gates de benzer bir açıklamada bulunarak BTC’nin evren için zararlı olduğunu vurgulamıştı. Dorsey’in buna rağmen fonlarını BTC’ye çevirip bununla yardım etmesi ise BTC yatırımcılarının takdirini topladı. Dorsey’in ilk tweetini 2,5 milyon dolara satması ise bunun BTC’ye çevrilmesinden çok daha büyük yankı uyandırdı. Bu akımın başlaması ile birlikte ünlü birçok isim kendi tweetlerini NFT olarak satmaya başladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu