Ana SayfaHaberlerTwitter Yönetimi, Elon Musk'ın Şirketi Satın Almasını Vazgeçmesi Üzerine Açıklama Yaptı!

Twitter Yönetimi, Elon Musk’ın Şirketi Satın Almasını Vazgeçmesi Üzerine Açıklama Yaptı!

Takip et

Twitter’ın yasal temsilcileri tarafından bu hafta sonu hazırlanan ve Pazartesi günü yayınlanan bir mektupta şirket, Elon Musk’ın 44 milyar dolarlık Twitter satın alımını feshetme hamlesinin “geçersiz ve haksız” olduğunu söyledi.

Watchell, Lipton, Rosen & Katz hukuk bürosunu görevlendiren şirket, anlaşma kapsamındaki hiçbir yükümlülüğünü ihlal etmediğini belirtiyor.

Mektup, Cuma akşamı Musk’ın platformda çok fazla spam ve sahte hesap olduğu iddiasıyla 44 milyar dolarlık satın alma işlemini sonlandırmayı amaçladığı yönündeki haberlere bir yanıt niteliği taşıyor.

İlgili Haber
Elon Musk Twitter Olayları ile İlgili Sessizliğini Bozdu: Dalga Geçti!

“Elon Musk’ın Tüm Makul Taleplerine Karşılık Vereceğiz”

Twitter adına mektubu kaleme alan William Savitt, Twitter’ın “Anlaşma kapsamında Musk tarafından makûl bir şekilde talep edilen bilgileri sağlamaya ve satın alma işleminin tamamlanması için gereken tüm tedbirleri özenle almaya devam edeceğini” belirtiyor.

Bilindiği üzere Elon Musk, Twitter üzerinde çok sayıda spam ve bot hesabın olduğunu öne sürerek sosyal medya platformunun gerçek kullanıcı sayısının aslında çok daha az olabileceğini iddia etmişti.

Bununla birlikte Twitter yönetimi her gün 1 milyon sahte hesabın kendileri tarafından silindiğini bildirdi.

Elon Musk, Twitter yönetiminin kendisine spam ve bot hesap sayısına dair bilgileri net bir şekilde vermediğini ve bu yüzden anlaşmadan çekilmek istediğini söylemişti. Milyarder iş adamının anlaşmadan çekilse bile en az 1 milyar dolar kadar ceza ödemek zorunda olacağı düşünülüyor.

Musk’ın bu satın alımına kripto para borsası Binance de 500 milyon dolarlık yatırım yapmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları