DogecoinHaberlerKripto Para

Twitter’dan Hissedarlara Elon Musk Tavsiyesi!

Elon Musk'ın Twitter'ı satın alma teklifi halen gündemde.

Nisan ayında popüler sosyal medya platformu satın alma teklifiyle gündeme bomba gibi düşen Tesla CEO’su Elon Musk halen Twitter konusuyla gündemdeki yerini koruyor.

ABC News’in haberine göre, Twitter yönetim kurulu bugün SEC’e Elon Musk’ın satın alma teklifiyle ilgili bir dosya sundu.

SEC’e sunulan bu dosyaya göre, Twitter yönetim kurulu hissedarlara,ünlü milyarder Elon Musk’ın teklif ettiği 44 milyar dolarlık bedelle Twitter’ın satışını” onaylamasını tavsiye etti.

Musk, geçtiğimiz hafta Twitter çalışanlarıyla yaptığı sanal toplantıda Twitter’ı alma isteğini yinelemişti.

Bu bağlamda bugün Katar Ekonomik Forumu’nda konuşan Elon Musk, satın alma anlaşmasının hissedarlar tarafından onaylanmaması durumunu, çözülmemiş meselelerden biri olarak nitelendirdi.

Tesla CEO’su hisse başına 54.20 doların ödemeyi teklif etmişti. Şirketin hissesi en son 5 Nisan tarihinde Musk’ın Twitter’ın tamamını satın almayı teklif etmeden önce, Musk’a yönetim kurulu üyeliği teklif edildiğinde 54 dolar seviyelerine ulaşmıştı.

Halihazırda yatay hareket eden Twitter hissesi 38 dolar seviyesinde bulunuyor.

Elon Musk’ın Twitter Çıkmazı!

Haziran ayı başlarında Elon Musk, Twitter yönetimini “platformdaki spam ve sahte hesaplar hakkında bilgi vermemek ve bu hakkın kullanımını engellemekle” suçlamıştı.

Twitter yönetiminin bu tutumunu, satın alma anlaşmasının şartlarının açık bir şekilde ihlali olarak nitelendiren Musk ve avukatı Twitter’ı 44 milyar dolarlık satın alma anlaşmasını iptal etmekle tehdit etmişti.

İlgili Haber
Dogecoin Destekçisi Elon Musk Twitter'ı Almaktan Vazgeçebilir!
İlgili Haber
Twitter, Elon Musk'ın Taleplerini Kabul Etti! İşte Detaylar
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu