Bitcoin

Twitter’dan Önemli Açıklama: Sosyal Medya Devi, Bitcoin (BTC) mi Alacak?

Twitter CFO'su, Bitcoin alımı hakkında konuştu.

Sosyal medya devi Twitter’ın CFO’su, Tesla sonrasında Bitcoin (BTC) ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. CFO Ned Segal, sosyal medya devinin Bitcoin alıp almamayı düşündüğünü vurguladı.

Twitter, Bitcoin Almayı Düşündü

CNBC ile röportaj gerçekleştiren yönetici, Twitter çalışanlarının BTC ile ödeme almak istemesi durumunda şirketin rezervlerine BTC eklemeyi düşüneceğini belirtti ve ekledi:

Çalışanlarımız Bitcoin ile ödeme almak isterse veya bir satıcı Bitcoin ile ödeme talep ederse bunu nasıl yapabileceğimiz ve bakiyemize Bitcoin ekleyip eklemememiz gerektiğini daha önce çok düşündük.”

Twitter’ın kardeş şirketi olan ve Jack Dorsey tarafından yönetilen Square, çoktan Bitcoin alımı yaptı. Şirket Ekim 2020 döneminde 50 milyon dolarlık Bitcoin aldığını ve bunun nakit rezervlerinin %1’ini oluşturduğunu belirtmişti. Square aslında bu tarihlerde yaptığı alım ile tarihte ikinci sıraya yerleşti. Halka açık bir şekilde listelenen şirketler arasında Bitcoin alan ilk firma MicroStrategy olurken, ikinci firma Square olmuştu.

Microsoft, Apple ve Oracle Yarışı

Tesla’nın 1,5 milyar dolar ile Bitcoin almasından sonra ise başka şirketlerin de bunu yapacağı düşünülüyor. Birçok yatırımcı ise özellikle Apple ve Microsoft cephesinden benzer bir haber beklemekte. CNBC tarafından aktarılan bir haberde ise Microsoft sonrasında en büyük ikinci yazılım şirketi Oracle’ın BTC alabileceği belirtilmişti.

Söylentiler yakın zamanda bir şirketin BTC alacağına işaret etse de bunun ilk nereden geleceği tahmin edilemiyor. Twitter’ın BTC alması ise ciddi bir FOMO yaratabilir.

İlgili Haber
Bitcoin'de Bu Fiyatları Bir Daha Bulamazsınız.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu