BitcoinKripto Para

Uber CEO’su, Gelecekte Bitcoin ve Diğer Kripto Paralar İle Ödeme Kabul Edeceklerini Açıkladı!

Uber CEO’su Dara Khosrowshahi, şartlar daha uygun hale geldiğinde Bitcoin ve diğer kripto paralar ile kesinlikle ödeme alacaklarını söyledi.

Uber CEO’su Dara Khosrowshahi, Bloomberg ile gerçekleştirdiği söyleşide Bitcoin ve kripto paralar ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Khosrowshahi: “Şimdi Olmasa da Bir Gün Bitcoin ve Kripto Paralar İle Ödeme Kabul Edeceğiz”

Sunucu Emily Chang’in sorularını yanıtlayan Khosrowshahi, son zamanlarda giderek artan kripto para ve Metaverse konularının kendisini Uber’in Bitcoin ile ödeme alma konusunda ikna edip etmediği sorusuna cevap verdi:

“Bir gün Bitcoin ve diğer kripto paralar ile ödeme kabul edeceğiz. Bu konuyu şirket içinde sürekli bir şekilde konuşuyoruz.”

Kripto paraları genel olarak da değerlendiren Khosrowshahi, şunları söyledi:

“Bitcoin ve diğer bazı kripto paraların bir değer birikim aracı olarak son derece kıymetli olduğunu düşünüyoruz.“

“İşlem Ücretlerinin Düşmesi ve Çevresel Endişelerin Giderilmesi Gerekli”

Ünlü CEO, kripto paralar ile işlem yapmanın pahalılığına da değindi:

“Kripto paraların alım satım mekanizmaları oldukça pahalı durumda. Bu yüzden şu anlık ödeme yapmak için kullanılabilecek kadar iyi birer araç değiller. Buna ek olarak Bitcoin ve diğer kripto paralar ile ilgili olarak çevresel bazı endişeler de bulunuyor. İşlem yapmak için ödenen miktarlar ucuzlarsa ve çevresel olarak da daha az zararlı hale gelirlerse kripto para sektörüne daha fazla ilgi göstereceğimizden emin olabilirsiniz.”

Khosrowshahi, şu anlık kripto paraları yakından takip etmekle yetindiklerini ifade etti:

“Uber gelecekte kripto paraları ödeme olarak kabul edecek mi diye sorarsanız, cevabım günün birinde kesinlikle olacaktır. Ancak şu anda bulunduğumuz zaman dilimi, bunun için uygun değil. Elbet bir gün kripto paraları ödeme olarak kabul edeceğiz.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu