Bitcoin

Ufukta Bir Bitcoin Boğa Dönemi Mi Var? Kraken Yöneticisi Tahminini Belirtti

Kraken yöneticisi, Bitcoin'in yakın geleceği ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Lider kripto para birimi Bitcoin, 10 bin doların üzerine çıkarak “Yeni bir boğa koşusu mu geliyor?” sorusunu da beraberinde getirdi. Her ne kadar son 24 saat içerisinde sert bir şekilde 9800 dolar seviyelerine kadar düşüş yaşamış olsa da bu düşüşten önce Kraken yöneticisinden Bitcoin tahmini gelmişti.

Kripto analistlerinin çoğu kripto piyasasında genel bir yükseliş trendine girildiğine inanırken Kraken‘in iş geliştirme sorumlusu Dan Heldbenzer de önemli açıklamalarda bulundu. Bitcoin’in yakın zamandaki gidişatını değerlendirdi ve Bitcoin’in olası bir boğa koşusunun eşiğinde olduğunu dile getirdi. Held’e göre Bitcoin için boğa koşularının fitilini yakan iki sebep var: korku ve açgözlülük.

Zamanında Bitcoin 3 bin dolar seviyesindeyken nasıl paniğe kapılan yatırımcılar boğa koşusunu başlattıysa şimdi de 6.500 dolarlık psikolojik seviyeyi aşan BTC’nin hem açgözlülük hem de boğa koşusunun fitilini yaktığını ifade etti.

Held ayrıca kripto para borsalarının hacimlerine de bakıldığında  BTC boğa koşusunun başlangıcının daha net görüldüğünü dile getirdi. Nitekim bir süre önce taleplere yetişmekte zorlanan Binance borsasının ve 3 sene önce de Coinbase borsasının artan taleplere yetişememe sıkıntısını doğrudan “boğa indikatörü” şeklinde değerlendirmek mümkün.

Nitekim bugünkü sert düşüş ve yükselişte de özellikle Binance borsasına erişimde aksamalar meydana geldi.

Yatırımcılar Beklesin!

Dan Hedl’e göre Bitcoin’in yaşadığı yükseliş yönlü ilerleme sürecek. Ayrıca halving etkinliği de fiyatı yukarılara çekmeye devam edecek. Bu sebeple de yatırımcılara sahip oldukları Bitcoin’leri satmak yerine beklemelerini tavsiye etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu