Kripto HaberleriAltcoinUkrayna Açıkladı: Ukrayna'ya Bağış Yapanlar Airdrop Alacak!

Ukrayna Açıkladı: Ukrayna’ya Bağış Yapanlar Airdrop Alacak!

Takip et

Ukrayna, Rusya tarafından başlatılan işgal karşısında oldukça kötü duruma düştü ve bütün dünyanın gözü tam olarak bu meselenin üzerinde.

Ukrayna’da yaşanan büyük mağduriyet, kripto para sektörünün de yardım edebilmesine fırsat verdi ve Ukrayna hükümeti kripto para sektörüne seslendi.

İlgili Haber
Anonim Bir Kişi Ukrayna Ordusuna Tek Seferde 3.1 Milyon Dolarlık Bitcoin Bağışı Yaptı!

Ukrayna, Airdrop Yapıyor

Günler önceden duyurulan kripto para bağış adreslerine kısa sürede 15 milyon dolardan fazla fon aktarıldı ve aktarılmaya devam edilmekte. 26 Şubat tarihinde verilen BTC ve ETH adreslerine ek DOT adresi de kısa süre önce bağış yapmak isteyenlerle paylaşıldı.

Bu bağışlar daha önce belirli DAO’larda airdrop olarak sonuçlanmıştı ve Ukrayna’nın da benzer bir şey yapabileceği iddia edildi.

Ukrayna’nın resmi Twitter hesabından 1 Mart tarihinde yapılan açıklamada bir airdrop etkinliğinin henüz doğrulanmadığı belirtildi.

Aynı Twitter hesabı üzerinden bugün sabah yapılan paylaşımda ise airdrop resmiyet kazandı. Hükümet yetkilileri, yapılan bağışların kaydının 3 Mart tarihinde TSİ ile 19:00’da alınacağını vurguladı.

Bunun devamında ise bir airdrop yapılacak ancak bunun token mi yoksa NFT mi olacağı bilinmiyor.

Ukrayna, bu etkinlik ile kesilikle tarihe geçmek üzere. Bir devletin Bitcoin gibi kripto para birimlerini meşru para olarak kabul etmesi daha önce görülmüş olsa da bir ülkenin kendi kripto para birimini çıkarması daha önce hiç görülmedi.

Eğer Ukrayna gerçek anlamda kendi kripto parasını piyasaya sürerse bunun ana akım kabulü de arttırması beklenmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları