Bitcoin

Anonim Bir Kişi Ukrayna Ordusuna Tek Seferde 3.1 Milyon Dolarlık Bitcoin Bağışı Yaptı!

Kimliği bilinmeyen bir bağışçı, Ukrayna ordusu için toplanan bağış havuzuna 3.1 milyon dolarlık Bitcoin gönderdi.

Come Back Alive adlı bir sivil toplum kuruluşu, Rusya ile savaş halinde olan Ukrayna ordusunu desteklemek için yaklaşık olarak toplamda 4 milyon dolarlık Bitcoin bağışı toplamayı başardı. Bağışlar içerisinde tek bir kişi tarafından gönderilen 3 milyon doların üstündeki BTC dikkat çekti.

Ukrayna’ya Bitcoin Bağışları Akıyor

Mevcut bilgilere göre 350 farklı kişi tarafından gerçekleştirilen bağışların maddi olarak aralığı 1.000 dolar ila 2.000 dolar arasında değişiyor.

Kısa bir süre önce anlaşıldığı üzere, söz konusu sivil toplum kuruluşu aslında 2021 yılının Ağustos ayından bu yana BTC ile bağış kabul ediyordu. Buna rağmen bu bağışlar o dönemlerde aylık 4.000 dolar ila 5.000 dolar gibi küçük miktarlardaydı. Rusya’nın Ukrayna’yı işgale başlaması ile birlikte bağışların miktarı katlandı.

Son gelişmeler ile birlikte kripto paralar, özellikle diğer ülkelerden gerçekleşen bağışlar konusunda geleneksel para birimlerine karşı güçlü ve popülerleşen bir alternatif oluşturuyorlar.

Yapılan bağışların sivil toplum kuruluşu tarafından Ukrayna ordusunun tıbbi ihtiyaçları, insani yardım, psikiyatrik hizmetler, askeri ekipman ve diğer amaçlar ile kullanılması bekleniyor.

Bölgede kripto para bağışı kabul eden tek grup Come Back Alive değil ancak diğer grupların aldığı bağışlar konusunda detaylı bilgiler bulunmuyor.

Ukraynalı sivil toplum kuruluşunun BTC cüzdanı bakiyesi verileri.

Bu yazının yazıldığı anlarda grubun cüzdanında toplamda 125 Bitcoin olduğunu görüyoruz. Mevcut fiyat seviyelerinde bu 4.8 milyon dolara tekabül ediyor. Bir bağışçı ise tek seferde sivil toplum kuruluşuna 3.1 milyon dolarlık bağış gönderdi. Söz konusu bağışçı, bu transfer için işlem ücreti olarak 0.14 dolar ödedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu