Kripto HaberleriHaberlerUkrayna kripto paralardan Yüzde 19.5 oranında vergi alabilir

Ukrayna kripto paralardan Yüzde 19.5 oranında vergi alabilir

Takip et

Ukrayna Maliye Bakanlığı üst düzey yetkilisinin anonim kimliği ile yerel basına yaptığı açıklamasında kripto paralardan ve kripto para bazlı tüm kazançların %19.5’inin vergi olarak ödenmesi konusunda açıklama yapılması kripto paraların etkin kullanıldığı ve ekonomik olarak Rusya dolayısı ile sorunların yaşandığı ülkede hükümeti harekete geçirebilir.

Bir süre önce Rusya ile yaşanan problemler ve bölgede ABD’nin desteğini alıyor olmasına rağmen güçlü askeri gücü olmadığından dolayı sorunlar yaşayan ve sürekli bazı iddialar karşısında ekonomik olarak büyük zorluklar yaşayan Ukrayna, gelecek birkaç ay süre sonunda resmi olarak 19.5 oranında kripto para kazançlarından vergi almaya başlayabilir.

Kesin vergi alınamıyor

Ukrayna Maliye Bakanlığı üst düzey yetkilisinin yaptığı tavsiye açıklamasında insanların kazançlarının %19.5’ini vergi olarak vermesi önerisi tepki çekerken, ülkede bunun olması için henüz yasal bir kural ve karar yok. Hükümet bugün istediği dakika kripto paralardan vergi alabilecek yasaları etkin hale getirebilecek olsa da bu yasalar etkin hale gelene kadar kripto paralardan kazanç sağlayan kişilerin %19.5 oranında vergi vermesi gerekli ve zorunlu değil, cezası da bulunmuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları