Kripto HaberleriAltcoinUkraynalı Dev Banka Bu Altcoinden Övgü Dolu Sözler ile Bahsetti!

Ukraynalı Dev Banka Bu Altcoinden Övgü Dolu Sözler ile Bahsetti!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Perşembe günü yayınlanan bir rapor, savaştan zarar gören Ukrayna’da para transferi için Stellar (XLM) altcoin ekosisteminden yararlanmanın fizibilitesine ilişkin iki yıllık bir çalışmayı ortaya koydu ve dijital varlıklar konusunda iyimser olmak için bir dizi nedeni açıkladı.

Ukrayna’nın Köklü Bankası TASCOMBANK, Stellar (XLM) Altcoin Ekosisteminde Denemeler Yaptı

Ukrayna’nın en eski ve en büyük bankalarından biri olan TASCOMBANK, çalışmanın arkasındaki pilot uygulamaya öncülük etti. Bu çalışma, 2021 yılında Ukrayna’nın önde gelen finansal düzenleyicileri ve yasa koyucularından birkaçının isteği üzerine ortaya çıktı.

Kısmen Ukrayna’nın etkili Dijital Dönüşüm Bakanlığı tarafından yaptırılan TASCOMBANK çalışması, Ripple Labs’ten ayrılmasının ardından 2014 yılında Ripple kurucu ortağı Jed McCaleb tarafından başlatılan blok zinciri Stellar aracılığıyla “elektronik para” dolaşımı için bir dizi kullanım senaryosu (TradFi bankacılık sistemine kıyasla) tespit etti.

Çalışma, Stellar’ın müşteri verilerinin güvenliğini ve gizliliğini artırdığını, “yüksek verim” ile çok daha hızlı ve çok daha ucuz işlemlere sahip olduğunu ortaya koydu.

İlgili Haber
Ripple (XRP) CTO'su Son Günlerde Sert Düşen Bu Altcoini Eleştirdi!

Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakan Yardımcısı Oleksandr Bornyakov, Stellar çalışmasının blockchain teknolojisi için gerçek dünya kullanım durumlarının Ukrayna’ya özgü bir dizi “temel avantajını” vurguladığını söyledi.

Bornyakov’a göre Ukrayna düzenleyicileri, sonuç olarak dijital varlıklar için ek izinler getirme olasılığını değerlendiriyor.

Ancak ağın 2019’da iki saat süreyle çökmesinden bu yana Stellar’ın yeterince merkeziyetsiz olup olmadığına ilişkin tartışmalar devam ediyor.

Yine de, Stellar’ın araştırmada gösterdiği performans TASCOMBANK’ın giderek artan kripto para işlemleri için iyi bir haber. Düzenleyicilerin onayıyla banka, Blockchain teknolojisi için gelişmekte olan TradFi uygulamalarına odaklanan bir dizi yeni birim açtı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay