BitcoinHaberlerKripto Para

Ukrayna’lı Kripto Para Borsası Kuna’dan Açıklama Geldi! Son Durum Ne?

Ukrayna'nın en büyük kripto para borsası Kuna'nın kurucusu ülkedeki kripto para kullanımı hakkında konuştu.

Ukrayna’nın en büyük kripto para borsası Kuna’nın kurucusu Michael Chobanian, Ukrayna’nın Rusya tarafından işgal edilmesinden sonra Wall Street Journal’a konuştu.

Rusya’nın ülkesini işgal etmesinden bu yana günde sadece birkaç saat uyuduğunu söyleyen Kuna’nın kurucusu, işgalden bu yana Kuna’daki kripto para ticaretinin arttığını belirtti.

Michael Chobanian, kripto para ticaretinin artmasında merkez bankası tarafından alınan “ATM’den para çekme limitlerime getirilen sınır, ülkenin resmi elektronik para birimi sistemi üzerindeki kısıtlamalar ve döviz piyasasının askıya alınması” gibi katı önlemlerin de etkili olduğunu düşünüyor.

“Nakit Para Kullanılmaz Hale Geldi!”

Savaşın başlaması ile Kuna’nın altyapısını ve personelini Kiev’den taşıdığını söyleyen Chobanian, Kuna’nın aynı zamanda Ukrayna’ya yardım etmek isteyenlerin kripto para bağışlarını da topladığını ifade etti.

Chobanian, ülkenin Dijital Dönüşüm Bakanlığı’nın Kuna’dan kripto para yardım kampanyası başlatmasını istediğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Nakit, fiziksel olduğu için savaş bölgesinde işe yaramaz. Ayrıca nakit taşımak da tehlikelidir.”

Chobanian ayrıca Kuna’nın bağışları kabul etmek için kurduğu fonun açılış sayfasında, “Savaşı durduralım. Barış olsun. Kriptoya güveniyoruz, Ukrayna için dua ediyoruz.” yazdığını söyledi.

“Kripto Para Kabulü Artmaya Başladı!”

Ukrayna’nın kripto para yardım kampanyasında ciddi rakamlara ulaştığını belirten Chobanian, kripto para birimlerinin uluslararası para transferleri ve büyük ödemeler için çok kullanışlı olduğunun altını çizdi.

“Kripto para transferleri, geleneksel yöntemlere kıyasla daha hızlıdır. İşlemler, örneğin Bitcoin için yaklaşık 10 dakika içinde gerçekleşir ve ardından para aktarılır. Bunun pratikteki karşılığı bağışlanan paranın neredeyse anında hazır olmasıdır.

Kuna, kripto paraları diğer dijital para birimlerine veya banka hesapları için fiat para birimlerine dönüştürüyor.

Kuna’nın satın almalara aracılık ettiği bazı tedarik şirketleri işlemlerin daha hızlı olması adına ödemeleri doğrudan kripto para olarak kabul ediyor. Hatta birçok şirket bize para kazanmaktan daha fazla yardım etmek istediğinden bizim için kripto para kabul etmeye başlıyor.”

Michael Chobanian son olarak başlatılan bağış kampanyasında Bitcoin, Ethereum, Tether, Litecoin, Dogecoin gibi 20 kripto para ile yardımların kabul edildiğini hatırlattı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu