Kripto Para

Ukrayna’ya Yapılan Kripto Para Bağışları 100 Milyon Dolara Dayandı! Zelensky Ne Düşünüyor?

Ukrayna'ya gönderilen kripto para bağışlarının toplam değerinin 100 milyon dolara yaklaştığı bildirildi.

Ukrayna’nın Dijital Dönüşüm Bakanlığı bakan yardımcısı ve hükümetin fiili kripto sözcüsü Alex Bornyakov, ülkeye ulaşan kripto para bağışlarının miktarının toplamda 100 milyon dolar sınırına dayandığını bildirdi.

“Dijital Direniş: Ukrayna Özgürlük İçin Savaşırken Teknolojiden Nasıl Yararlanıyor” isimli çevrimiçi acil bir toplantıda konuşan Bornyakov, ülke için toplanan 100 milyon dolarlık kripto para bağışının 60 milyonunun Ukraynalı kripto para borsası Kuna tarafından işletilen ana fona gönderildiğini söyledi.

Bornyakov, kalan bağışların ise diğer küçük bazı fonlara gönderilen kripto paralar olduğunu belirtti.

“Ukrayna Başkanı Volodymyr Zelensky Kripto Para Teknolojisinin Ekonomik Açıdan Devrim Niteliğinde Olduğunu Düşünüyor”

Ukrayna başkanı Volodymyr Zelensky’nin kripto paraların savaş sırasındaki rolü hakkında bir görüşü olup olmadığına dair sorulan soruya şöyle cevap verdi:

“Zelensky direkt olarak kripto para fonu hakkında bana bir şey söylemedi ancak o da kripto para teknolojisinin ekonomik açıdan bir devrim niteliği taşıdığına dair vizyonumuzu paylaşıyor. Bu noktada başkanın tam desteğine sahibiz.”

Bornyakov ayrıca, Amerika hükümetinden herhangi birinin kripto paraların savaştaki rolüne dair Ukraynalı yetkililer ile bir görüşme yapıp yapmadığını bilmediğini söyledi.

Yayınlanan bir röportajda Bornyakov, Rusya’ya şimdiye kadar eşi benzeri görülmemiş yaptırımların bir parçası olarak Rusya’nın küresel finans sisteminden uzaklaştırılması amacıyla kripto para şirketlerinin Rus kullanıcılarına hizmet vermeyi sonlandırması talebini yinelemişti.

İlgili Haber
Ukrayna Ordusu 15 Milyon Dolarlık Kripto Para Bağışını Kullandı!

Kısa bir süre önce ülkeye gönderilen kripto bağışlarıyla savaş teçhizatı alındığı açıklanmıştı.

Bununla birlikte Kuna kurucusu Michael Chobanian geçtiğimiz hafta, söz konusu bağışlar ile herhangi bir ölümcül ekipman satın alınmadığını, yalnızca yakıt, erzak ve askerler için kurşun geçirmez yelek gibi ekipmanların orduya teslim edildiğini söylemişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu