HaberlerKripto Para

Ukrayna Ordusu 15 Milyon Dolarlık Kripto Para Bağışını Kullandı!

Ukrayna hükümeti kripto para bağışlarını kullanmaya devam ediyor.

Rusya’nın işgali altında bulunan Ukrayna’ya kripto para yardımları yapılmaya devam ediyor.

60 milyon doların üzerinde kripto para bağışı alan Ukrayna hükümeti, bağışların bir kısmı ile vatandaşların gıda ve yakıt gibi temel ihtiyaçlarını karşılarken kripto para bağışlarının 15 milyon dolarlık kısmını ise askerler için kurşun geçirmez çelik yelekler dahil olmak üzere bir takım askeri malzeme satın almak için kullandı.

Bir zoom toplantısında konuşan Dijital Dönüşüm Bakan Yardımcısı Alex Bornyakov, Ukrayna’nın fiili kripto bakanlığı haline gelen Dijital Dönüşüm Bakanlığı’nın, Savunma Bakanlığı’nın taleplerine dayanarak askeri teçhizat alımları yaptığını söyledi.

Bazı askeri teçhizat malzeme satıcılarının doğrudan kripto para kabul etmeye istekli olduğunun altını çizen Bornyakov, bu durumun Ukrayna hükümetinin işini kolaylaştırdığını belirtti.

“Bazı askeri malzeme tedarikçilerinin kripto para birimlerine izin verilen yargı bölgelerinde şirketleri ve banka hesapları var. Bu kuruluşlar sadece Bitcoin, Ethereum ve bazı stablecoin’leri kabul ediyorlar.

Kripto para ödemeleri, bir günden fazla sürebilen SWIFT işlemine kıyasla daha kolay, şeffaf ve daha hızlı. Bu bağlamda ödemelerde kripto paraların kullanılması Ukrayna hükümetinin işini kolaylaştırıyor.”

Kripto para fonları ile yapılacak harcamalarında beş kişinin imza yetkisi olduğunu belirten Bornyakov, güvenlik nedeniyle yetkililerin isimlerini açıklayamayacağını ifade etti.

“Beş yetkili imza sahibinden en az üçünün, kripto fonlarının herhangi bir harcamasını onaylaması gerekiyor. Ukrayna Savunma Bakanlığı’ndaki yetkililer, kripto bağışlarının nasıl harcanacağına karar veriyor.”

Bakan Yardımcısı Bornyakov son olarak, kripto para bağışları ile oluşturulan yardım fonunun kurşun geçirmez yelekler, gece görüş gözlüğü, gıdalar ve tıbbi ekipmanlar gibi askeri amaçlar için ölümcül olmayan ürünler satın almak için kullanıldığını sözlerine ekledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu