binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinÜlkelerdeki Seçim Vaatleri Değişiyor: Bitcoin ve Kripto Paralar Anahtar Kelime! İşte Son...

Ülkelerdeki Seçim Vaatleri Değişiyor: Bitcoin ve Kripto Paralar Anahtar Kelime! İşte Son Örneği!

Güney Kore'nin iktidar partisi Halk Gücü Partisi, Nisan ayında yapılacak genel seçimlere ilişkin kampanyalara başladı ve vaatleri arasında spot Bitcoin ETF onayı da yer alıyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Güney Kore, ABD’den gelen spot Bitcoin ETF onayından sonra spot ETF’lere sıcak bakmadığını ve ülkenin yasalarını ihlal ettiğini söylemişti.

İlgili Haber  Bu Ülke ABD Onayına Rağmen Bitcoin Yasağını Kaldırmıyor! İşte Nedeni!

Ancak ülkede spot ETF’lere olan yaklaşım değişmeye başladı.

Güney Kore yerel haber ajansı News1’in haberine göre, ülkenin iktidar partisi Halk Gücü Partisi, Nisan ayında yapılacak genel seçimlere ilişkin kampanyalara başladı ve vaatleri arasında spot Bitcoin ETF onayı da yer alıyor.

Bu noktada iktidar partisi, vaatlerinin bir parçası olarak spot Bitcoin ETF’lerine izin vermenin yollarını aradığını söyledi.

Haberde ayrıca iktidar partisinin spot BTC ETF’lerinin yanı sıra, ABD’de yeşil ışık yakılan diğer kripto para birimiyle ilgili yatırım ürünlerini onaylamak için de yasal tedbirleri gözden geçirdiği belirtildi.

İktidar partisi ayrıca ülkenin kriptoya yönelik kurumsal yatırım ve ilk borsa tekliflerine (IEO) yönelik yasağını da kademeli olarak kaldırmayı planladığını da belirtti.

Rapora göre iktidar partisi kurumsal kripto yatırımı durumunda, bankalara veya sigorta şirketlerine izin vermeden önce yatırım firmalarının kripto satın almasına izin verme olasılığını da araştırıyor.

Parti ayrıca dijital varlıklarla ilgili yasa önermek ve yaptırımlar uygulamak için yeterli yetkiye sahip olacak bir “Dijital Varlık Teşvik Komitesi” oluşturma sözü verdi.

Partinin son olarak 2025’in başından 2027’ye kadar kripto para kazançlarına uygulanacak vergiyi daha da geri çekmek için çalışmalar yaptığı da belirtildi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail