BitcoinHaberlerKripto Para

Uluslararası Ödeme Bankası’ndan Yeni Kripto Para Açıklaması!

BIS kripto paralarla ilgili bir rapor yayınladı.

Bitcoin (BTC) ve kripto para birimlerinin günlük hayatımızdaki kullanımının artması uygun bir ödeme aracı olup olmadığına dair soruları da artırdı.

Bu bağlamda bir rapor yayınlayan Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) ekonomistleri kripto paraların asla uygun bir ödeme aracı olamayacağını söyledi.

Halka açık blok zincirlerin kullanılmasının kripto paraların ödeme aracı olamayacağı anlamına gelen bir parçalanma ile sonuçlandığını belirten ekonomistler şunları söyledi:

“Parçalanma, kripto paraların paranın sosyal rolünü yerine getiremeyeceği anlamına geliyor.

Blok başına işlemler limitlerine yaklaştıkça, işlem maliyetler artıyor ve kullanıcılar alternatif blok zincirleri aramaya başlıyor.

Bu da blok zincirlerinin birlikte çalışılabilirliğini engelliyor.”

Paranın alışverişi kolaylaştırmayı amaçladığını hatırlatan BIS ekonomistleri, “rakip blok zincirleri arasında birlikte çalışabilirlik olmadan, kripto para birimleri ödeme rolünü yerine getiremez.” dedi.

BIS’ın, Bitcoin (BTC) ve kripto para birimlerini desteklediği söylenemez. Bu bağlamda BIS, CBDC’ler üzerinde araştırmalarına devam ederken yakın zamanda CBDC’lerin sınır ötesi ödemelerde kullanılmasının uygulanabilir olduğunu söyledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu