Kripto HaberleriBitcoinUluslararası Ödemeler Bankası (BIS), Kripto Para Raporu Yayınladı: Bitcoin'de Zarar Edenlerin Oranını...

Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS), Kripto Para Raporu Yayınladı: Bitcoin’de Zarar Edenlerin Oranını Açıkladı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Uluslararası Ödemeler Bankası’nın (BIS) yeni verilerine göre, 2022’deki büyük kripto para çöküşleri bireysel kripto alım satımlarında ani bir artışa neden oldu.

“Kripto Paralarda 2022’de Büyük Yatırımcılar Sattı, Küçük Yatırımcılar Aldı”

Verilere göre büyük yatırımcılar varlıklarını, kendi portföylerini çeşitlendirmek isteyen küçük yatırımcılara sattı.

Finansal düzenleyicilerin kendi düşüncelerini bilgilendirmek için kaynak olarak kullandıkları bir kurum olan BIS’in raporu, “Bu modeller, kripto alanında daha iyi yatırımcı koruması ihtiyacını vurguluyor” sonucuna varıyor.

İsviçre merkezli banka, dijital varlıkların düzenlenmesinde küresel koordinasyon için önceki çağrılarını yineledi ve küresel finansal sisteme daha fazla maruz kalmaya karşı uyardı.

İlgili Haber
Bu Altcoin "Büyük Duyuru" Yapacağını Açıkladı: Fiyatında Artış Var!

Raporda kripto paralar hakkında ayrıca şu ifadelere yer verildi:

“Seçenekler arasında belirli kripto faaliyetlerinin yasaklanması, kriptonun kontrol altına alınması, sektörün düzenlenmesi ya da bunların bir kombinasyonu yer alıyor. Sınırlama, kriptodaki risklerin reel ekonomiye ve geleneksel finans sistemine sıçramasını önleyebilir.

Piyasa bütünlüğünü, yatırımcının korunmasını ve finansal istikrarı teşvik etmek için uygun önlemler karışımına ihtiyaç duyulacaktır.”

2015’ten başlayan yaklaşık yedi yıllık bir dönem için Bitcoin’deki bireysel yatırımcı getirilerinin bir analizi, 2015’ten 2021’e kadar fiyatta meydana gelen büyük sıçramaya rağmen, medyan bireysel yatırımcının Aralık 2022’ye kadar yatırımlarının yaklaşık yarısını kaybettiğini ortaya koydu.

Veriler, 95 ülkede Ağustos 2015’ten Aralık 2022 ortasına kadar olan kripto borsası uygulama faaliyetlerine ve indirmelerine ve ayrıca zincir üzerindeki verilere dayanıyor.

Çalışmaya göre, BTC fiyatı platformlar genelinde kullanıcı sayısında ani artışlara yol açtı: Bitcoin’in Ağustos 2015 ile Kasım 2021 arasında 69.000 dolar ile zirve yaptığı dönemde, küresel ortalama günlük aktif kullanıcı sayısı 100.000’den 30 milyonun üzerine çıktı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Erkan

Bir suru zararim var

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları