Haberler

Uluslararası Para Fonu (IMF) Malta’yı Uyardı!

Uluslararası Para Fonu (IMF) Malta'yı dikkatli olma hususunda uyardı.

Uluslararası Para Fonu (IMF), kripto para ve Blockchain teknolojisi şirketlerine AB üyesi ülke Malta’nın çok iyi davranması ve çok fazla serbestlik sunmasının yasadışı faaliyetleri arttırabilecek ve ülke ekonomisi ile dünya ekonomisine zarar verebilecek girişimlerde ülkenin merkez üssü olarak kullanılabilecek olduğu konusunda uyardı.

Malta hükümetinin hemen gerekli olan önlemleri almasını isteyen Uluslararası Para Fonu (IMF), kripto para şirketleri ve Blockchain teknolojisi şirketlerinin çok sık denetlenmesini ve ülkede bu kadar fazla serbestlik sunulmaması gerektiği uyarısında bulundu. Malta’nın bu serbestliği devam ettirmesi durumunda sonuçlarının ağır olabilecek olduğunu açıklayan IMF, ülkenin düzenli olarak kripto para şirketlerini denetlemesini ve kripto para şirketleri ile Blockchain teknolojisi şirketlerine izin verirken çok dikkatli hareket etmesi gerektiğini açıkladı.

Çok serbest

Uluslararası Para Fonu (IMF), Malta’nın kripto para şirketleri ve Blockchain teknolojisi şirketlerine çok fazla serbesti sağladığını, bu serbestiyi kontrol etmesi çağrısında bulundu. Ülkede, kripto para birimleri ve zincir teknolojisi şirketlerine çok fazla hak tanınması bu ülkede gelecek problemler yaşanabileceği endişesine sebep olmakta.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu