Kripto HaberleriBlockchainUmman Oil and Orpic Group İle HSBC Bank, Ülkenin İlk Blok Zinciri...

Umman Oil and Orpic Group İle HSBC Bank, Ülkenin İlk Blok Zinciri Bazlı Ticaret Finansmanı İşlemini Gerçekleştirdi

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Umman Oil and Orpic Group ve HSBC Bank Umman SAOG, R3’ün Corda platformunu kullanarak kendi ülkelerinde dijital platformda ticaret finansmanı işlemi gerçekleştiren ilk şirket oldu.

Tamamen Dijital Hale Getirilmiş Akreditif

HSBC Umman ve Umman Oil and Orpic Group arasında gerçekleşen işlem normal şartlarda 5 ila 10 gün sürecekken dijital platform sayesinde 24 saat içinde tamamlandı.

Umman Oil and Orpic Group’un finans sorumlusu Nizar el Lawati, şirketin, ticaret finansmanının sayısallaştırılmasını teşvik eden sistem sayesinde bir ilk olmuş olmaktan gurur duyduğunu dile getirdi.

Umman Oil and Orpic Group’un sözcülerinden Sadiq al Lawati ise şunları söyledi:

Bu Blockchain uygulaması, yapay zeka (RPA ++) ile başlayan ve yeni yıkıcı teknolojileri benimsemeye devam eden, sayısallaştırma yolundaki önemli bir istasyon.

Finans Sektöründe Blockchain Teknolojisi

Blockchain teknolojisini iç süreçlerini geliştirmek amacıyla kullanan kuruluşların sayısı günbegün artıyor. Geçtiğimiz ay, Londra merkezli bir dijital menkul kıymetler borsası olan Archax, ticaret sonrası faaliyetleri yönetmek için Corda’yı kullanacağını açıkladı.

RippleNet de Rağbet Görenler Arasında

Umman’ın ikinci en büyük bankası olan BankDhofar, Hindistan’a yapacağı sınır ötesi ödemelerde RippleNet teknolojisini kullanmaya başladı. RippleNet teknolojisi sayesinde gerçekleşen bankacılık işlemi “2 dakikadan daha az bir sürede” gerçekleşti ve böylece Umman’da yaşayan yerleşik olmayan Hintlilerin gerçek zamanlı ödeme transferleri yapmaları sağlanmış oldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları