BlockchainHaberlerKripto Para

Umman Oil and Orpic Group İle HSBC Bank, Ülkenin İlk Blok Zinciri Bazlı Ticaret Finansmanı İşlemini Gerçekleştirdi

İşlem, R3’ün Corda'sı kullanılarak gerçekleştirildi.

Nexo

Umman Oil and Orpic Group ve HSBC Bank Umman SAOG, R3’ün Corda platformunu kullanarak kendi ülkelerinde dijital platformda ticaret finansmanı işlemi gerçekleştiren ilk şirket oldu.

Tamamen Dijital Hale Getirilmiş Akreditif

HSBC Umman ve Umman Oil and Orpic Group arasında gerçekleşen işlem normal şartlarda 5 ila 10 gün sürecekken dijital platform sayesinde 24 saat içinde tamamlandı.

Umman Oil and Orpic Group’un finans sorumlusu Nizar el Lawati, şirketin, ticaret finansmanının sayısallaştırılmasını teşvik eden sistem sayesinde bir ilk olmuş olmaktan gurur duyduğunu dile getirdi.

Umman Oil and Orpic Group’un sözcülerinden Sadiq al Lawati ise şunları söyledi:

Bu Blockchain uygulaması, yapay zeka (RPA ++) ile başlayan ve yeni yıkıcı teknolojileri benimsemeye devam eden, sayısallaştırma yolundaki önemli bir istasyon.

Finans Sektöründe Blockchain Teknolojisi

Blockchain teknolojisini iç süreçlerini geliştirmek amacıyla kullanan kuruluşların sayısı günbegün artıyor. Geçtiğimiz ay, Londra merkezli bir dijital menkul kıymetler borsası olan Archax, ticaret sonrası faaliyetleri yönetmek için Corda’yı kullanacağını açıkladı.

RippleNet de Rağbet Görenler Arasında

Umman’ın ikinci en büyük bankası olan BankDhofar, Hindistan’a yapacağı sınır ötesi ödemelerde RippleNet teknolojisini kullanmaya başladı. RippleNet teknolojisi sayesinde gerçekleşen bankacılık işlemi “2 dakikadan daha az bir sürede” gerçekleşti ve böylece Umman’da yaşayan yerleşik olmayan Hintlilerin gerçek zamanlı ödeme transferleri yapmaları sağlanmış oldu.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı