Ethereum

Uniswap’in Kurucusunun Banka Hesapları Kapatıldı!

Ethereum ağındaki merkeziyetsiz kripto para borsası Uniswap'in kurucusunun banka hesapları donduruldu.

Kripto para birimleri ve lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 2021 yılında inanılmaz bir popülerlik elde etti. Önde gelen birçok banka şimdiden kripto para ödemeleri için harekete geçse de bazı bankalar hala birçok kişiye karşı düşmanca tavır sergilemekte. JP Morgan da bunlardan birisi oldu.

Uniswap’in Kurucusuna Banka Şoku!

Ethereum ağında resmen devrime imza atan ve Uniswap kripto para borsasını geliştiren Hayden Adams, büyük bir şok ile karşılaştı. Merkeziyetsiz kripto para borsasının geliştiricisi, bu hafta hesabının kapatılması krizi ile karşı karşıya kaldı. ABD’nin en büyük bankalarından birisi olan JP Morgan Chase, hiçbir açıklama veya uyarı olmadan banka hesaplarını kapattı. Hayden, daha önce kripto para sektöründe çalışan birçok kişi ve şirketin benzer şekilde hedef alındığını aktardı.

Adams’a göre söz konusu kişilerin tek suçlarının ise sadece kripto para sektöründe çalışmaları oldu. Aslında Türkiye içerisinde de yüklü miktarda işlem yapan bazı kişilerin hesapları daha önce dondurulmuş veya sorunlar yaşanmıştı.

2020 yılında benzer sorunları Türkiye’deki isimler de yaşamıştı. Erhan Ünal, 2020 yılında paylaştığı gönderisinde Enpara’nın hesabını herhangi bir açıklama olmadan kapattığını aktarmıştı. Erhan Ünal bugün olayın sebebini öğrendiğini ve sebebin kripto para işlemleri olduğunu aktardı. Ünal, kripto para borsalarından gelen fonların açıklamasız olmasının dengesizlik olarak görüldüğünü ve olayın mali suçlara düştüğünü vurguladı.

Bankalar yavaş yavaş tutumlarını değiştirse de ABD’de durum hala aynı gibi gözüküyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu