HaberlerUniswap

UniSwap’ta (UNI) Neler Oluyor: Bazı Kullanıcılar Cüzdanlarına Erişimi Kaybedebilir!

Dünyanın en büyük merkeziyetsiz borsası UniSwap, son adımıyla birlikte bazı kullanıcıların cüzdanlarına erişimi kaybedebileceğini söyledi.

UniSwap (UNI) yaptığı açıklamasında platformdaki bazı cüzdanları bloke etmeye hazırlanıyor.

Merkeziyetsiz bir borsa (DEX) olan kripto para platformu, yasa dışı faaliyetler ile bağlantısı olduğunu düşündüğü cüzdanları bloke edecek.

Bazı Uniswap Kullanıcıları Cüzdanlarına Erişimi Kaybedebilir

Platform, resmi web sitesinde yayınladığı mesajında, TRM Labs ile işbirliğine giderek suç unsuru teşkil eden aktivitelerin önüne geçmeyi hedeflediğini bildirdi.

Platform, hangi cüzdanların bu kapsamda bloke edilebileceğine dair şunları söyledi:

“Yalnızca net bir şekilde yasadışı faaliyetler ile bağlantısı olan cüzdanları bloke etmeyi amaçlıyoruz. Bu faaliyetler arasında yaptırımlar, terörizmin finansmanı, hacklenmiş veya çalınmış fonlar, fidye yazılım, insan kaçakçılığı benzeri aktiviteler bulunuyor.”

Bununla birlikte platform, bu konuyla ilgili hata yapma olasılıklarının düşük olduğunu söylese de kullanıcıların herhangi bir yanlış anlaşılma durumunda itiraz edebilmeleri için bir iletişim e-posta adresi de oluşturulmuş.

Uniswap, mevcut kullanıcılar için gizlilik ve veri uygulamalarının değişmediğini de kaydetti.

UNI’nin Başı Dertte Mi?

Merkeziyetsiz borsa platformunun bu adımı, birtakım toplu davaların kendilerini hedef almasından sonra geldi. İki ABD’li şirket tarafından açılan davalarda platformun dijital token adıyla kayıtsız menkul kıymet satışı yaparak ülkenin menkul kıymet yasalarını çiğnediği iddia edilmişti.

Davalardan birinde, Kuzey Carolina’da bulunan bir kripto yatırımcısı olan davacı Nessa Riley, EthereumMax, Matrix Samurai ve Rocket Bunny kripto paralarını yaptığı 10.400 dolarlık yatırımını kaybettiğini iddia etmişti.

Davacı, UniSwap’ın sahte token listelemeleriyle tanınan dolandırıcı kullanıcıları hakkında yeterince soruşturma yapmamakla suçladı. UNI bununla birlikte rugpull ve pump-dump dolandırıcılık şemalarına aracılık etmekle suçlanıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu