NFT

Universal Music Group, Sanal Bir Müzik Grubu Kurmak İçin Bored Ape Yacht Club NFT’si Satın Aldı!

Dünyaca ünlü plak şirketi Universal Music Group, sanal bir müzik grubu kurmak için Bored Ape Yacht Club NFT'si satın aldı.

Taylor Swift ve Drake gibi yıldızların plak şirketi olan Universal Music Group, tamamen sanal bir müzik grubu oluşturmak için dünyanın en popüler NFT koleksiyonlarından biri olan Bored Ape Yacht Club NFT’lerinden birini satın aldığını duyurdu.

Şirket, Bored Ape Yacht Club NFT’si İçin 360.817 Dolar Ödedi

Cuma günü şirketin yaptığı duyuruda Bored Ape #5537 NFT’sinin satın alınması için 360.817 doların Ethereum olarak ödendiği duyuruldu. Manager Noët All olarak isimlendirilen dişi bir maymun NFT’si olan Bored Ape #5537, Kasım ayında kurulan müzik grubuna liderlik edecek.

Yaklaşık 360.000 dolar ödenerek satın alınan NFT.

Tamamen dijital bir müzik grubu olan Kingship, kendine ait bir web sitesine sahip olacak ve buna ek olarak mesajlaşma platformu Discord üzerinde varlık gösterecek. Sanal müzik grubunun hazırlıklar tamamlandıktan sonra yeni müzikler üretmesi ve Metaverse üzerinde sanal performanslar sergilemesi bekleniyor.

Manager Noët All gibi grubun diğer tüm üyeleri de NFT’lerden oluşuyor. Diğer NFT’leri, koleksiyoncu Jim McNelis tarafından ödünç alınan üç Bored Ape ve bir Mutant Ape temsil edecek. McNelis, “bir kültürün parçası olacak olmasının harika bir şey olacağını düşünüyorum.” dedi.

Dijital karakterlerden sanal müzik grupları fikri aslında yeni değil. Müzisyen Damon Alborn ve karikatürist Jamie Hewlett tarafından oluşturulan Gorillaz adlı sanal grup Warner Music Group’un Parlophone şirketi ile birlikte 7 albüm çıkarmıştı. Japonya’nın pop yıldızlarından biri olan Hatsune Miku da bir hologram olma özelliği taşıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu