coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizÜnlü Analist 2023 Yılı İçin Bitcoin Fiyat Tahmini Verdi: BTC'nin Geleceğini Değerlendirdi!

Ünlü Analist 2023 Yılı İçin Bitcoin Fiyat Tahmini Verdi: BTC’nin Geleceğini Değerlendirdi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para dünyasının FTX çöküşü nedeniyle içinde bulunduğu krizi derinleştirdiği şu günlerde Academy Securities’in makro strateji başkanı Peter Tchir, ABD ekonomisi ve Bitcoin fiyatı hakkında konuştu.

Peter Tchir Bitcoin’in Geleceği Hakkında Düşüncelerini Açıkladı

Peter Tchir’e göre kripto para dünyasının önünde bir düşüş ihtimali daha olabilir ve Bitcoin fiyatındaki satış baskısında artış yaşanabilir.

Tchir, Bitcoin’in kripto para dünyasının güvenli limanı olduğuna dair algının bu dönemlerde zarar görebileceğine inanıyor.

Ünlü isme göre bu duruma katkıda bulunanlar arasında Grayscale’in GBTC fonu da var. Tschir, insanların bu fondan çıkarak Bitcoin satın aldığını iddia etti ve bunun da bir hata olduğunu savundu.

Tschir ayrıca yaşanan son olayların ABD ekonomisine de zarar vereceğini düşündüğünü söyledi ve örnek olarak FTX’in reklam alanında yaptığı yüklü harcamaları gösterdi.

İlgili Haber  Arthur Hayes, Bitcoin (BTC) Hakkında Yeni Dip Tahminini Açıkladı!

Tschir buna rağmen son gelişmelerin enerji kullanımı açısından faydalı olacağını düşünüyor.

Yönetici, bankacılık sektörünün kripto para endüstrisine ne kadar bağlı olduğu sorusuna ise bankacılık sektörünün kriptolara fazla yatırımı olmadığını söyleyerek cevap verdi. Tschir’e göre bankacılık sektörü son düşüşlerden yara almadan çıkabilir.

Tschir ayrıca Bitcoin için en önemli olayın adaptasyon olduğunu belirtti.

Tschir BTC fiyatında boğa eğilimli olmak için adaptasyonun artması gerektiğini ve yakın bir gelecekte bu artışı göremediğini de ifade etti.

Tschir BTC için 2023 yılı için tahmini sorulduğunda ise 10.000 doların altına bir iniş olacağını düşündüğünü söyledi. Bunun bu yıl bile yaşanabileceğini savundu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

2 YORUMLAR

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Ömer faruk

Btc nin dibi 13.800 civarı. Bunun altı gelmeyecek bence. Çünkü 2011 yılından bu yana yaşanan boğalardan sonraki en dip fiyat %80 oranında bir düşüşle bitmş. Şuanki düşüş en tepeden %77 civarında 13.500 14 bin bandı son rakam. Ancak hemen düşmeyebilir.

Anonim

Herkes birşey diyor bakalım kim bilecek

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail