AnalizBitcoin

Ünlü analist, Bitcoin Fiyatıyla İlgili Önemli Açıklamalarda Bulundu

Ünlü kripto para analistlerinden Michaël van de Poppe, Bitcoin fiyatının gidişatını değerlendirdi.

Kripto para piyasası için sabırlı bekleyiş sürerken ünlü analist Michaël van de Poppe, Bitcoin’i değerlendirdi.

Piyasa yatay hareket sergilediği için oldukça sıkıcı bir dönemden geçildiğini belirten Poppe, Bitcoin fiyatının 38.500 doları geçmekte zorladığını söyledi. Analist, piyasalarda hafta sonu yaşanan hareketlerin genellikle pek güvenilir olmayan sahte yönelimler olduğunu düşünüyor.

Halen sınırlı bir aralıkta gidilip gelindiğini belirten analist, altcoinlerin ise zayıflık gösterdiğini düşünüyor. Poppe, altcoinlerin zayıflığının nedenleri arasında ise belirsizliğin hakim olduğu piyasada, düşüşün süreceğini düşünen yatırımcıların satış yapmasıyla gözlenen korku ve paniğin olduğunu söyledi. Analiste göre mevcut durumda altcoinler kan kaybederken Bitcoin ise yatay hareket yapmaya devam ediyor.

Michaël van de Poppe: “38.500 Dolar Seviyesinin Önemi Çok Yüksek Değil”

BTC’nin fiyatını değerlendiren analist, hafta sonu kritik bir direnç seviyesinin test edildiğini düşünüyor. Bu hamlenin devamının gelmediğini belirten Poppe, yukarı yönlü hareketin başarılı olması için 37.500 doların üstüne çıkış olması gerektiğine inanıyor. Bu yazının yazıldığı anlarda 38.400 dolar civarından işlem gören kripto para, bu eşiği aşmış durumda. Buna ek olarak analiste göre 38.500 dolar seviyesinin ise yüksek bir öneme sahip olmadığını ifade etti. Analist, yukarı yönlü hamlenin başarısız olması durumunda ise 34.000 dolar seviyesinin test edilebileceğini düşünüyor.

Analiste göre şu sıralar piyasalardaki hacim miktarı oldukça düşük seyrediyor ve bu yüzden kripto para piyasasında günlük hamleler yapmak şu sıralar tehlikeli olabilir.

Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda Ethereum hakkında da değerlendirmelerde bulunan analist, altcoinin uzun vadeli savunması gereken bölgenin 2.200 dolar ile 1.900 dolar arasında bulunduğunu iddia etti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu