AnalizBitcoinEthereum

Ünlü Analist Bitcoin’de (BTC) Uzun Süreli Bir Düzeltme Öngörüyor!

Analist, Bitcoin'in görebileceği olası senaryoları değerlendirdi.

Popüler bir kripto stratejisti ve tüccarı Credible Crypto büyük bir fiyat rallisi için Bitcoin’de uzun süreli bir düzeltme öngördüğünü belirtti.

Twitter’daki 266.400 takipçisine seslenen analist, Bitcoin’in dalga 4 düzeltmesinin ortasında olduğunu ve boğa döngüsünün son büyük ralliyi başlatmadan önce iki olası senaryo olduğunu ifade etti.

Analist, söz konusu tweetinde “19 ay sonra, işte buradayız. Bu 4. dalganın ne tür bir yapı oluşturduğu gerçekten önemli değil. Amaç aynı: Bu boğa döngüsünün 5. ve son dalgasından önce yeniden birikim elde etmek.” sözlerine yer verdi.

Elliott Dalga teorisini baz alan analiste göre Bitcoin’in dördüncü dalgası -BTC’nin son büyük ayağından önceki son düzeltici hamle- büyük bir simetrik üçgen şeklinde olabilir.

Credible’ın paylaştığı bu grafiğe bakılacak olursa Bitcoin’in düzeltici aşaması 2022’nin sonlarını bulabilir ve Bitcoin’i 35.000 dolar civarına geri itebilir.

Trader ayrıca Bitcoin’in son dalgasına başlamadan önce gelecek yıla kadar 40.000 dolar civarına düşebileceği başka bir model daha önerdi.

“ETH/ BTC bu seviyeyi tuttuğu sürece altcoinler üzerinde bazı büyük boğa eylemleri için hazırlanıyoruz.” diyen analist, farklı bir grafik daha paylaştı:

Öte yandan ünlü analist, Ethereum’a ABD doları karşısında baktığımızda ETH’nin 4.770 doları geri alması gerektiğini söylüyor. Aksi takdirde mevcut fiyatlarla ilgili bir reddin ETH değerini 4.000 doların altına çeken bir satış olayını başlatabileceğini ifade etti.

Ve ilgili tweetin de şu sözlere yer verdi: “Burada biraz rahatlama görüyoruz ancak 4.400 ETH’ye yaklaştıkça tedbirli olmanın vakti demektir. Burada bazı kazançlara kilitlendim. Bölgeyi temizlemeyi başarırsak muhtemelen yeni ATH’ye gitmek için iyiyiz ancak reddedersek 3.000 dolar veya daha düşük bir düşüş görebiliriz.” dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu