Kripto HaberleriAnalizÜnlü Analist, Bitcoin'de (BTC) Yükseliş İçin Bu Tarihi İşaret Etti!

Ünlü Analist, Bitcoin’de (BTC) Yükseliş İçin Bu Tarihi İşaret Etti!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para topluluğunun en popüler fenomenlerinden TechDev, 2023 yılı için piyasadan beklentilerini 400 bini aşkın takipçisi ile paylaştı.

Ünlü analistin paylaştığı verilere göre kripto paralardaki düzeltme hareketi yıl başında değil, 2021 senesinin ikinci çeyreğinde başladı.

“Yaptığım analizler sonucunda kripto piyasasını döngüsel bölümlere ayırdım. Piyasa döngüm üç bölümden oluşuyor: Markup (yükseliş), düzeltme ve akimülasyon. Aşağıda paylaştığım grafiğe göre şu anda akimülasyon bölgesindeyiz.”

TechDev’in teorisine göre RSI uyumsuzlukları ve toplam işlem hacminde görülen lokal tepe noktaları döngüler arasındaki geçişin en büyük sinyali.

Ünlü analist, kripto piyasasının 2016 ve 2017 yıllarını taklit ettiğini düşünüyor. Aradaki fark ise döngülerin daha uzun zaman alması. TechDev ayrıca makroekonomik göstergelerin de kripto piyasasının kaderinin belirlenmesinde önemli rol oynadığını düşünüyor.

“CNY10Y/DXY (Çin 10 Yıllık Tahvil / Dolar Endeksi) grafiğindeki yerel zirve noktaları kripto döngüsünü büyük oranda etkiliyor. Zirveden gelen her geri dönüş, Bitcoin’de yeni bir yükselişin başlangıcına eşlik etti.”

DevTech’in tahminine göre bu endeksin yerel zirvesi 2024 yılının Nisan ayında gelecek. Ünlü fenomen, Bitcoin’in bu tarihten itibaren yeni bir ralliye başlayabileceğine inanıyor.

Kripto Paralarda Boğa Ne Zaman Başlayacak?

DevTech, BTC yükselişi için 2024’ü bekliyor. Uzmanlar ise yükseliş için en önemli şart olarak faiz oranlarını işaret ediyor. Piyasanın konuştuğu genel senaryo, FED’in 2023 Mart ayında faiz artışlarını tamamlayıp yılın üçüncü çeyreğinde resesyon nedeniyle para politikasının yeniden gevşetmesi üzerine.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları