binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinÜnlü Analist, Bitcoin'de Halving Sonrası Fiyat Hareketi Hakkında Konuştu: BTC'nin İnmesini Beklediği...

Ünlü Analist, Bitcoin’de Halving Sonrası Fiyat Hareketi Hakkında Konuştu: BTC’nin İnmesini Beklediği Seviyeyi Açıkladı

Ünlü bir kripto para analisti, Bitcoin'de halving ile birlikte gelişebilecek fiyat hareketleri hakkında konuştu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para analiz şirketi 10x Research’te tanınmış bir araştırma analisti olan Markus Thielen, kısa bir süre önce kripto piyasasının mevcut durumuna ilişkin endişelerini dile getirdi. Thielen’e göre, piyasada düşüş sinyalleri beliriyor ve kısa vadede fiyatları aşağı çekmesi muhtemel.

Kripto piyasasında çok sayıda boğa ve ayı rallisini doğru bir şekilde tahmin eden Thielen, şu anda fiyatları tekrar yukarı çekebilecek hiçbir katalizör görmüyor. “Fiyatları 40.000 dolardan 70.000 dolara çıkaran tipik itici güçlere artık sahip değiliz” dedi.

Bunun arkasındaki ana nedenin, yatırımcıların Ocak ayındaki lansmanın ilk coşkusunu geride bırakmasıyla son birkaç hafta içinde çok az veya hiç yeni giriş görmeyen spot Bitcoin ETF’leri olduğunu da sözlerine ekledi. Thielen, “Görünüşe göre geleneksel finans yatırımcılarının çoğu artık ilgi göstermiyor” dedi.

Ancak Thielen, hem ETF’lere olan akışın yavaşlamasının hem de kripto varlıklarındaki son satışların çok daha büyük bir olayın sonucu olduğunu savunuyor. Analist, makro ortamın fiyatların arkasındaki ana itici güç olduğuna ve olmaya devam edeceğine inanıyor.

Thielen, “Bitcoin rallisinin çoğunun belki de yanlış beklentiler üzerine inşa edildiğini düşünüyorum” dedi ve ekledi: “Bence gerçekten çok önemli olan şey, bu ETF akışlarının birdenbire durmaması, akışların tüketici fiyat endeksi ve üretici fiyat endeksinin açıklandığı 12 Mart civarında durması.”

İlgili Haber  Ethereum Geliştiricisi Şirket, ETH'nin SEC'den Bir Dava Tehdidi Altında Olması İddiasını Yanıtladı

Thielen, piyasanın makro zorlukları aradan çıkarması gerektiğini öne sürüyor. Şimdilik, birkaç hafta sürebilecek bir konsolidasyon dönemi bekliyor ve yıl sonuna doğru yeniden yükselişe geçmeden önce Bitcoin’i 50.000 dolar civarına düşürebilir.

Thielen ayrıca yatırımcıları 20 Nisan’da gerçekleşecek olan ve birçok kişinin Bitcoin için çılgınca bir yükseliş olayı olacağını varsaydığı yarılanma konusunda uyardı. Bu beklenti, BTC’nin genellikle tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığı önceki yarılanma sonrası döngülerinden kaynaklanıyor.

Ancak Thielen, bu boğa hareketlerinin büyük ölçüde olumlu makro ortamın bir sonucu olduğunu ve yarılanmanın kendisi tarafından yönlendirilmediğini iddia etti. Analiste göre örneğin Mayıs 2020’deki en son yarılanma, Covid kapanmalarını çevreleyen büyük parasal ve mali teşviklerle birlikte geldi.

“Yarılanmaya neredeyse hiç itibar etmezdim çünkü yarılanmanın büyük bir itici güç olduğunu düşünmüyorum” dedi ve ekledi: “Asıl önemli olan büyük makro faktörler.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail