AltcoinBitcoinXRP

Ünlü Analist Selcoin Ripple (XRP) Hakkında Konuştu: “Evladiyelik Çantama Ekledim!”

"Evladiyelik çantama XRP ekledim!" diyen ünlü isimden kripto para, altın, dolar ve gümüş analizi...

Ünlü Türk kripto para analisti Selcoin, bu haftaki piyasa değerlendirme videosunu “500 TL’den GRAM ALTIN ALANLAR! DOLAR ŞİMDİ NE OLACAK? BİTCOİN VE XRP DAVASI!” başlığı altında yayınladı.

Söze Merkez Bankasıyla başlayan ünlü isim, son toplantıda 200 bazlık faiz artışı yapıldığını ve bunun kaçınılmaz bir son olduğunu, Banka’nın söz konusu faiz artışı hakkını bu ay kullandığını belirtti. Faiz artışı sonrası halkın dolarize olmasının önüne geçilemediğini ve Merkez Bankasının bunun önüne geçmek için çözüm yolları aradığını belirten ünlü isim, bunun önüne geçmenin tek yolunun halkla inatlaşmamak, ani faiz artışı yapmamak, vatandaşla inatlaşmadan -ABD’nin yaptığı gibi- planlanan faiz artışının kademeleri olarak yapılacağının halka açık açık belirtilmesi gerektiğini ifade etti.

Dolar kurundaki hedefinin 8,20 olduğunu belirten Selcoin, hedeften uzaklaşılsa da söz konusu sınırın hala geçerli olduğunu ifade etti. Dolar 6 buçuk seviyelerindeyken öngördüğü hedefin 8,50-9 bandı olduğunu, faiz artışı sonucu yaşanan düşüşte ise 7,80’nin görüleceğini önceden de belirttiğini ancak asıl sert aksiyonun yılbaşı sonrası görüleceğini ifade etti.

500 TL üzerinden gram altına girmenin risk olduğunu daha önce de söylediğini ifade eden ünlü isim, zararına altın satmanın akıllıca olmadığını, büyük kriz dönemlerinde en güvenli yatırım aracının hala “altın” olduğunu ifade etti. 500’den gram altına girenlerin kesinlikle beklemeleri gerektiğini belirterek bu tür yatırımcıların yanlış zamanda altın alımı yaptıklarını ama zararlarını kurtarmalarının mümkün olduğunu öne sürdü.

Gümüşte ise kademeli alım fırsatının sürdüğünü söyleyen ünlü isim, gümüşteki destek alanının 6,10 olduğunu, gümüşün güçlü bir potansiyele sahip olduğunu ve gümüşteki kademeli alım fırsatının hala sürdüğünü belirtti. Gümüşün hedefinin 7,50 olacağını öngördüğünü belirten uzman isim, gümüşün dolar karşısında altına göre daha diri olduğunu belirtti ve 25,5 doların mini destek olduğunu, 27 dolar desteğinin aşılması halindeyse gümüşün daha da yükseleceğini iddia etti.

“Gidişatı Bitcoin Belirler!”

Kripto paralarda çalkantılı bir haftayı geride bıraktığımızı belirten isim, Bitcoin dominasyonunun yüzde 70’in üzerine çıktığını ve bu bölgenin altcoinler için çok önemli olduğunu ifade etti.

Bitcoin dominasyonunun paranın gidişatına yön verdiğini belirten Selcoin, riskli zamanlarda kazanabilmek için inisiyatif kullanmayı öğrenmenin şart olduğunu sözlerine ekledi.

Öte yandan yatırımcıların ellerindeki paranın tamamını altcoinlere yatırmamaları gerektiğini hatırlattı ve Ripple’a açılan davanın önünde sonunda yatırımcının yararına sonuçlanacağını belirtti. “XRP alanlar bir gün şirket hissesi almış konumuna gelecek!” diyen ünlü isim, Ripple’ın halihazırda onlarca banka ile anlaşmalı olduğunu hatırlattı ve kendinin de kademeli olarak Ripple aldığını belirterek uzun vadeli yatırımlarda Ripple yatırımcıların yüzünün güleceğini ifade etti.

Ünlü analistin söz konusu videosundaki ayrıntıların devamına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu