AnalizBitcoin

Ünlü Analiste Göre Bitcoin’de Boğa Piyasası Bitti Mi? En Kritik Seviye Hangisi?

"Piyasalar herkes beklediğinde çökmez!" diyen analist, Bitcoin (BTC) için önemli seviyelere işaret etti.

Twitter’da 98.000’e yakın takipçisi bulunan ünlü kripto para analisti Justin Bennett, piyasa çöküşlerinin çoğu zaman ters köşe yaptığını belirtiyor. Bennett’a göre kripto boğa piyasası hala sağlam ancak bu düzeltme aylarca sürebilir.

“Kripto boğa piyasasının sona erdiğini sanmıyorum.” diyen analist, “Piyasalar herkes beklediğinde çökmez ve şu anda herkes bunu bekliyor. Benim beklentim bu yıl içerisinde bir düzeltme daha olması yönünde daha sonra ise 2022 sonunda veya 2023’te tekrar bir yükseliş bekliyorum.” diye konuştu.

FED’in Faiz Kararları Hakkında Ne Düşünüyor?

Bennett, Federal Rezerv’in faiz oranlarını artırmayacağına ve varlık alımlarını agresif bir şekilde azaltmayacağına inanıyor.

Zira Bennett’a göre FED, borsa daha fazla düşüş yaşarsa enflasyonu kontrol etmek yerine piyasa istikrarını düzeltme yolunu seçebilir. Böylelikle de faiz artırımı kararından vazgeçebilir.

Ufukta Hangi Seviyeler Var?

Bennett bununla birlikte Bitcoin‘in 35.000 dolarlık fiyatın üzerinde kalmayı başarabilmesi durumunda 40.000 ila 42.000 dolar arasındaki direnç seviyesine yükselebileceğini de söyledi. “Bunun ardındansa 45.000-46.000 dolarlık seviyeleri görmek mümkün olabilir” dedi.

Ancak bunun tam tersi olur da BTC 35 binin altında günlük kapanış görürse %20’lik bir çöküş bekleyen Bennett, bunun yaşanması durumunda 30.000 dolara kadar hızlı bir düşüşün gerçekleşebileceğini ifade etti. Öte yandan analist, “28.000 doların kaybedilmesi ile 20.000 dolara kadar bir düşüş yaşanabilir” dedi.

Özet olarak ünlü isim 35.000 doların BTC’de en kritik seviye olduğunu düşünüyor.

Bitcoin Fiyat Görünümü

Dünkü günlük kapanışı 37.160 dolar ile gerçekleştiren Bitcoin (BTC) an itibarı ile 36.438 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte %093’lük bir düşüş sergilemiş durumda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu