Kripto HaberleriBitcoinÜnlü Analiste Göre Bitcoin'de Uzun Vade Bekleyenler Kazanacak!

Ünlü Analiste Göre Bitcoin’de Uzun Vade Bekleyenler Kazanacak!

Takip et

‏Kripto piyasasının genel durumu hakkındaki yorumlarını paylaştığı son YouTube videosunda konuşan ünlü kripto para analisti Nicholas Merten, kripto piyasasının uzun vadeli bir konsolidasyondan geçtiğini belirtti.

Ancak Merten’e göre en iyi yatırımcılar genellikle yükseliş beklentisi konumunda ve korku azaldığında kripto varlıkların fiyatı önünde sonunda yükselecek.

Kripto korku ve açgözlülük endeksine göre piyasa duyarlılığı aralık ayındaki “korkudan” bu ay “aşırı korkuya” geçti ve bu da aşırı kaldıraçlı işlem yapan kripto tüccarları açısından problem oluşturabilir.

Ayı hissi piyasada hala mevcut olsa da son durumu geçici olarak görmemiz gerektiği önde gelen göstergelerin çoğu tarafından gayet açık şekilde ortada.

diyen Merten uzun vadeli yatırımcıların varlıklarını artırmak için ayı piyasasından yararlanacaklarını, kısa pozisyonlu yatırımcıların ise varlıklarının tasfiyesi ile karşı karşıya kalabileceklerini öngörüyor.

“Uzun Vadeli Yatırım Yapan Kazançlı Çıkacak!”

Birçok yatırımcı short pozisyonda yığılırken balinaların bu durumdan yaralanarak ciddi alımlar gerçekleştireceğine inanan analist, duygusal tüccarların kurumların satın almayı sevdiği fiyat eylemini körükleyeceklerini belirtti. Bu tür yatırımcılar korku içinde oldukça bunun en çok balinalara ve büyük şirketlere yaracağını söyleyen Merten, 496.000 YouTube abonesine seslendiği ilgili videosunda uzun vadeli beklemeleri konusunda tavsiyelerde bulundu.

Öte yandan genel kripto piyasasının değeri CoinMarketCap verilerine göre 1.85 trilyon dolara gerilemiş durumda ve genel düşüş eğilimi sürüyor.

Orta ve uzun vadede Bitcoin’de yükseliş beklense de yatırımcıların stoplu gitmesi ve destek direnç noktalarına göre “parçalı” yatırım yapması öneriliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları