AltınBitcoin

Ünlü Analistler Arasında “Bitcoin Mi Altın Mı?” Tartışmaları Devam Ediyor!

Novogratz, Schiff ve Portnoy'a göre Bitcoin ve altın konusunda çok daha yapıcı düşünüyor.

Altın sevdalısı Peter Schiff ile Bitcoin yanlısı Dave Portnoy’un arasındaki Bitcoin-altın tartışmasına Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz da dahil oldu. Novogratz, Bitcoin ve altın arasındaki savaşı yersiz buldu ve her iki varlığın da değer kaybeden bir fiata karşı korunmak için bir değer deposu olarak kullanılabileceğini söyledi.

Her şey Dave Portnoy’un Schiff’in bir moron olduğunu söyleyerek altının hiçbir değeri olmadığını ve bakır takıların altın kadar iyi olduğunu iddia etmesiyle başladı. Tabii ki Schiff bu yorumlara sessiz kalmadı. Ve asıl moron olanın bir yatırımcıya temettü ödeyen hisse senetleri yerine Bitcoin satın almasını tavsiye eden Portnoy’un ta kendisi olduğunu söyledi.

Bugüne kadar birçok kripto savunucusu Bitcoin’i “dijital altın” olarak nitelendirdi. Hatta birçokları BTC’nin altından daha iyi bir değer deposu olarak kullanılabileceğini savunmaya devam ediyor. Ancak Novogratz, bu tartışmanın gereksiz olduğunu düşünüyor.

Novogratz’a göre bir yatırımcı hem Bitcoin hem de altın üzerinde boğa olabilir. Çünkü söz konusu iki varlık da değer kaybeden bir itibari para birimine karşı korunmak için kullanılabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu