Kripto HaberleriAnalizÜnlü Analistler Bitcoin Fiyatı İçin Kritik Destek ve Direnç Seviyelerini Belirledi!

Ünlü Analistler Bitcoin Fiyatı İçin Kritik Destek ve Direnç Seviyelerini Belirledi!

Takip et

Son iki aydır FED’in sıkılaştırma politikaları ve Rusya’nın Ukrayna’yı işgali nedeniyle küresel varlık piyasaları zor günler geçirirken Bitcoin fiyatı ise inatla aynı seviyelerden işlem görmeye devam ediyor.

Bilindiği üzere BTC fiyatı söz konusu zaman diliminde 33.000 doların altına kısa bir iniş yapmış ve 46.000 dolar direncini ise aşamamıştı.

Bitcoin fiyatının son bir yılda yaptığı hareketler.

Teknik analistler ise bu trendin yukarı veya aşağı yönlü kırılabilmesi için aşılması gereken kritik seviyelere dair yorumlarını paylaştı.

Bitcoin İçin Boğa Senaryosu

Fairlead Strategies kurucusu Katie Stockton, “günlük bulut” ve “haftalık bulut” olarak adlandırdığı trend takip göstergelerini kullanarak BTC için destek ve direnç noktalarını belirledi.

Analiste göre Bitcoin için bir sonraki direnç noktası 50.000 dolar ila 51.000 dolar arasında olabilir. Bir diğer “çıkış noktasının” ise 55.000 dolara yakın olacağı analist tarafından değerlendirildi.

RW Market Advisory kurucusu Ron William ise BTC için yukarı yönlü kritik bölgenin 44.550 dolar ile 46.000 dolar arasında bulunduğunu düşünüyor.

Bununla birlikte Vectisma genel müdürü Christopher Grafton ise BTC’nin kritik 45.000 doları aşması durumunda bir sonraki durağın 54.000 dolar olduğunu iddia etti.

BTC İçin Ayı Senaryosu

Kripto para borsası FTX’in kurumsal satış başkanı Jonathan Cheesman ise BTC’nin 50 günlük hareket ortalamasına ve son dönemdeki dip noktası olan 33.000 dolar ila 34.500 dolar arasına dikkat çekti.

Buna ek olarak Cheesman, 29.000 dolar seviyesinin ise büyük aşağı yönlü hareket için kritik olabileceğini söyledi.

RW Advisory kurucusu William ise BTC için daha da ayı lehine bir destek noktasının 20.000 dolar civarında bulunabileceğini ifade etti.

Analiste göre psikolojik olarak önemli olan bu seviye uzun vadeli gerileme analizlerinde de hedef olarak kullanılıyor. BTC bu seviyeden en son 2020 yılının Aralık ayında işlem görmüştü.

Louis Capital Markets teknik analisti Andy Dodd ise Bitcoin fiyatının “omuz baş omuz” formasyonunun ardından 16.100 dolara kadar düşebileceğini iddia etti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları