AnalizBitcoinKripto Para

Ünlü Analistten Bitcoin (BTC) ve Genel Piyasa Değerlendirmesi

Ünlü Türk analist Selcoin paylaştığı video ile piyasayı değerlendirdi. İşte detaylar...

Yayınladığı videolar ve attığı Tweetler ile gündemi değerlendiren Türk analist Selcoin, piyasayı değerlendiren bir video yayınladı. İşte videodan satır başlıkları:

Küresel krizde zirve noktasına gidildiğine değinen Selcoin korona virüs etkisi ile ABD borsalarının 1987 yılından beri en büyük düşüşünü yaşadığını ifade ederek an itibarı ile 2008 krizindeki düşüşlerin gölgede kaldığını ifade etti. Bu dönemde Dow Jones borsası destek seviyesinin 14.000 bandı olabileceğini ifade eden Selcoin, bunun olması durumunda ciddi ve tarihi alım fırsatları doğabilir dedi.

Hisse senetlerinden birkaç örnek veren Selcoin, dünyanın en büyük hava yolu şirketi American Airlines’in 2008 krizinde yüzde 97 oranında gerilediğini ifade ederek, düşüşlerin ciddi şekilde olabileceğini aslında sadece kripto paraların değil bu dönemde kazandıran hiçbir yatırımın olmadığını ve hepsinin ciddi şekilde gerilediğini belirtti.

Böylelikle “kripto paralar patladı, bitti” şeklinde açıklama yapanlara da cevap vermiş oldu.

Hükümetlerden yapılan açıklamalara bakıldığı zaman virüsün doğal seleksiyon ile yok olacağını ve aşı veya ilaç bulunamayacağını ifade eden ünlü isim, yılın ilk yarısına kadar salgın sorunu çözülse de yükselişlerin hemen hızlı bir şekilde olmayacağını ifade etti.

Gram altın tarafında yeni yeni hedefinin 360 TL olduğunu ifade eden analist, “altın genelde yatırımcılar için güvenli sığınak olur ve bu süreçte destek noktasını test etti şimdi ise yükseliş bekliyorum” dedi.

Bitcoin ve altcoinlere de değinen ünlü isim, Bitcoin’de daha öncesinde bir düşüş beklediğini ancak bu denli bir düşüşü öngöremediğini söyleyerek, şu an için yön tahmini yapmanın çok zor olduğunu belirtti. Yeni yatırımcıları mayıs ayından sonra yatırım yapmaları konusunda uyararak, “mayıs ayında Bitcoin halving olayı olacak ve bu olay BTC’nin üzerinde bir baskı oluşturuyor. Olaydan sonra BTC daha da rahatlayacaktır” dedi.

Son olarak 1, 2 yıldır altcoinlerden uzak durduğunu ifade eden ünlü isim, altcoinlerin yüzde 90’ını “çöp” olarak tanımladı ve altcoin piyasaları daha sığ olduğu için düşüş ve yükselişlerde çok daha büyük rakamlar görülebiliyor dedi.

Daha birçok konunu bahsedildiği videonun tamamına aşağıdan ulaşabilirsiniz:

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu