BitcoinHaberler

Ünlü Analistten Bitcoin Fiyat Tahmini!

Ünlü analist Tom Lee, Bitcoin için yakın zamanda olmasını beklediği fiyat tahminini açıkladı.

Nexo

Fundtrat Global Advisors kurucusu, Wall Street analisti ve kripto paralar hakkında yaptığı yorumlar ile sık sık gündeme gelen Tom Lee, Bitcoin hakkında açıklamalarda bulundu.

CNBC’de katıldığı bir ropörtada Bitcoin hakkında değerlendirmede bulunan Lee, şu ifadeleri kullandı:

“Kripto paralar dijital varlıklardır ve tamamen arz talep dengesine göre şekillenirler. Şu anda Bitcoin’in 25 bin dolar olması için sadece 2 kat bir talep ile karşı karşıya kalması gerekiyor ve bu son derece basit. Araştırmalara göre aktif olarak günlük 500 bin kişi dünyada BTC kullanıyor. Eğer bu rakam 1 milyona ulaşırsa 25 bin dolar çok kolay ulaşılabilir bir rakam olur.” dedi.

Geçmişte hızla büyüyen ve dünya devi olan Facebook, Google, Apple, Amazon şirketlerin hisse senetleri hakkında konuşan Lee, “Bu şirketlerin çok hızlı bir şekilde büyümesi internet kullanımının yaygınlaşmaya başlaması ile doğru orantılı şekilde gelişti. Bitcoin’in de buna benzer olarak büyüyeceği öngörüyorum” şeklinde konuştu.

Öte yandan kripto para birimlerinin hala erken dönemini yaşadığını ifade eden Tom Lee, yakın zamanda özellikle kurumlar için kripto varlıklar en önemli varlık sınıfında olacak dedi.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı