AltcoinBorsaHaberler

Ünlü Borsa, Bu Altcoin Ekosisteminde Kendi Blockchain’ini İnşa Edeceğini Duyurdu!

Ünlü merkeziyetsiz kripto para borsası, bu altcoin ekosisteminde kendi Blockchain'ini inşa edeceğini paylaştı.

Kripto para borsası dYdX bugün yaptığı açıklamada, platformu merkezsizleştirmek amacıyla bağımsız bir blok zinciri başlatacağını duyurdu. Yeni katman 1 Blockchain, şu anda Coin Market Cap verilerine göre 1.50 dolardan işlem gören DYDX altcoinin merkezi olacak.

dYdX Altcoininin Yeni Versiyonu Cosmos Blockchain Ekosisteminde İnşa Edilecek

dYdX platformunun dördüncü versiyonunu oluşturacak olan zincir, varlıkların karşılıklı olarak kolayca iletişim kurabileceği ve ticaretini yapabildiği, birbirine bağlı Blockchain’leden oluşan bir topluluk olan Cosmos (ATOM) Blockchain ekosisteminde inşa edilecek.

Güncellemeyi duyuran bir blog yazısında dYdX, Cosmos üzerinde bağımsız bir zincire sahip olmanın platforma ücretler ve özellikler konusunda ekstra esneklik sağlayacağını belirtti.

“Yatırımcılar Diğer DeFi Borsalarında Olduğu Gibi Yaptıkları Tüm İşlemler İçin Ücret Ödemeyecek”

Paylaşılan blog yazısında yeni bilgiler hakkında şunlar ifade edildi:

“Cosmos’un en önemli avantajlarından biri, zincirin dYdX ağının ihtiyaçlarına tam olarak uyacak şekilde geliştirilebilmesidir.

Bu ihtiyaçlardan biri de yatırımcıların alım satım yapmak için işlem ücreti ödemek yerine merkezi borsalar ve dYdX V3’e benzer şekilde yapılan alım satımlardan ücret ödemesi olacak. Bu ücretler doğrulayıcılara ve staker’lara aktarılacaktır.”

Emirleri gerçekleştirmek için otomatik piyasa yapıcıları (AMM’ler) ve likidite havuzlarını kullanan çoğu merkezi olmayan borsa ile karşılaştırıldığında, dYdX platformunun yeni sürümüyle geleneksel bir emir defteri modeli kullanmaya devam edecek. DYdX, alıcılarla satıcıları doğrudan eşleştiren emir defterlerinin kurumsal düzeydeki işlemleri gerçekleştirmek için daha uygun olduğunu uzun zamandır savunuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu