Ana SayfaAltcoinÜnlü CEO, Ayı Piyasasında Bitcoin'de Kalmak Riski Azaltır Dedi, Altcoinlere Dönecekleri Zamanı...

Ünlü CEO, Ayı Piyasasında Bitcoin’de Kalmak Riski Azaltır Dedi, Altcoinlere Dönecekleri Zamanı Açıkladı!

Takip et

Kripto para piyasasında yaşanan düşüşlerden tüm yatırımcılar etkilenirken bu düşüşlerin hangi sebepten kaynaklandığı da merak konusu olmaya devam ediyor.

“Tek Sorumlu FED!”

Bu konuda FED’i suçlayan Amerikalı kripto para hedge fonu Pantera Capital’in CEO’su Dan Morehead, bugün piyasada yaşanan çöküşten FED’in sorumlu olduğunu söyledi.

Ünlü CEO, yayınladığı blog gönderisinde FED’in kripto para sektöründeki yaşanan çöküşte kendi kendine bir felaket yaşattığını yazdı.

FED’in uzun süredir ciddi hatalar yaptığını dile getiren Dan Moerhead, bu hataların artık kripto para piyasasını da etkilediğini ve büyük çöküşlerin yaşanmasında rol oynadığını belirtti.

“Daha Fazla Çöküş Görebiliriz!”

Piyasada yıl içerisinde yaşanan UST ve LUNA‘nın çöküşü ile Celsius ve Three Arrows Capital krizine de değinen Morehead, önümüzdeki aylarda benzer olayların yaşanabileceğine işaret etti.

“Muhtemelen önümüzdeki bir iki ay içinde birkaç tane daha böyle olaylar yaşanacak.

Piyasadaki büyük projelerin ve firmaların çöküşü sistemdeki inanılmaz miktarda kaldıraç olduğunu ortaya çıkardı.

Aslında her iflas etmiş kaldıraçlı kuruluş, karşı tarafında bulunanlar için bir dizi sorun bırakıyor.”

“Bitcoin Daha Az Riskli!”

FED bu yıl artan enflasyonla mücadele etmek için faiz oranlarını yükseltti. Faiz oranlarındaki bu artış başta Bitcoin (BTC) olmak üzere tüm kripto para birimlerini de etkiledi ve büyük düşüşler yaşandı.

Piyasada yaşanan sıkıntılı ortamda Bitcoin’in altcoinlere göre daha iyi performans gösterdiğine inanan Morehead, Pantera Capital’in varlıklarının büyük bir bölümünü Mayıs ayı sonlarında Bitcoin’e yatırdıklarını söyledi.

“Piyasanın dibe vurduğu çok net anlaşıldığında yani piyasada yatırım yapmak için tekrar sağlam bir zemin bulunduğunda, Bitcoin’den daha yüksek riskli olan ancak BTC’ye göre daha yüksek getirisi olan altcoinlere dönmenin mantıklı olacağını düşünüyorum.”

Morehead son olarak bazı büyük altcoinlerin uzun vadede yükseliş eğiliminde olacaklarını, ancak mevcut piyasa koşullarında Bitcoin’de kalmanın riski azaltacağını, bu yüzden de riski azaltmak için varlıklarının çoğunu BTC’ye kaydırdıklarını söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları