binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBinance CoinÜnlü CEO: "Binance.US, BNB'yi Delist Etmek Zorunda Kalabilir"

Ünlü CEO: “Binance.US, BNB’yi Delist Etmek Zorunda Kalabilir”

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bilindiği üzere SEC, bir diğer borsa tokeni FTT’nin bir menkul kıymet olduğunu açıklamıştı. FTT’nin değerinin borsa tarafından satın alınıp yakılarak artırılmasına benzer bir mekanizma Binance tarafından BNB için BNB Burn adındaki mekanizma ile 2021 yılında başlatılmıştı.

Bitcoin şirketi Swan CEO’su Cory Klippsten, SEC’in FTT’yi bir menkul kıymet olarak tanımlaması nedeniyle Binance.US’nin BNB’yi delist edebileceğini iddia etti.

“BNB de Menkul Kıymet Olarak Nitelendirilmezse SEC’in Güvenilirliği Baltalanır”

Aynı görüş, BNB ve diğer tüm borsa tokenlerine aynı muamelenin yapılması gerektiğini söyleyen Dave Warburton tarafından da paylaşıldı. Warburton’a göre, SEC’in güvenilirliği, coini menkul kıymet olarak etiketlememesi halinde “tamamen baltalanmış” olacak.

Çoğu borsa, SEC’in güvenlik olarak değerlendirebileceği dijital varlıkları listelemekten kaçındı. Örneğin SEC, XRP nedeniyle Ripple’a karşı dava açtığında Coinbase bu coin’i derhal listeden çıkardı. ABD’de BNB’yi destekleyen tek büyük borsa, ana şirketin yan kuruluşu olan Binance.US.

Bununla birlikte, topluluğun birkaç üyesi BNB’nin FTT’ye benzediği iddiasına karşı çıktı. Floki Inu’nun ana destekçilerinden B’nin 23 Aralık tarihli Twitter mesajına göre FTT sadece iflas eden kripto borsası FTX’in yerel tokenı iken BNB sadece Binance’in değil aynı zamanda BNB Smart Chain’in de yerel varlığı.

Binance CEO’su FTT ile BNB’yi Benzetenlere Yanıt Vermişti

B, BNB değerinin dünyanın en çok kullanılan borsasının ve en çok kullanılan blok zincirinin tokeni olmasından kaynaklandığını da sözlerine ekledi.

Bu arada Binance CEO’su Changpeng Zhao, birçok insanın “tüm ‘borsa tokenlerinin’ aynı olduğunu düşündüğünü” söyledi. CZ şunları ekledi:

“BNB’nin Binance borsası üzerinde bir kullanım alanı var. BNB iki blok zincirinde yerel bir coindir, BNB DEX’tir (beacon zinciri) ve daha fazlasıdır.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail