BitcoinEthereumHaberler

Ünlü CEO Ethereum Bitcoin’i Geçecek Dedi ve Nedenlerini Sıraladı!

Dünyanın en büyük Bitcoin madenciliği havuzlarından birinin CEO'su Ethereum'un Bitcoin'i geçeceğine inandığını söyledi.

Bir zamanların en büyük Bitcoin madencilik havuzlarından biri olan BTC.TOP CEO’su Jiang Zhuoer, Ethereum hakkında ilgi çekici açıklamalarda bulundu.

CEO, yakın zamanda ETH’nin önünde bir “arz şoku” olduğuna inanıyor.

EIP-1159 ve Ethereum 2.0: ETH İçin Sinerjistik Etki Mi?

Kısa bir süre önce hayata geçen ve Ethereum ağındaki işlem ücretlerinin bir kısmının yakılmasını sağlayan EIP-1559 güncellemesi Jiang Zhoer’a göre halihazırda ETH arzını önemli ölçüde azalttı.

Ünlü CEO’nun tahminlerine göre EIP-1559’un uygulanmasıyla birlikte ETH ağında Bitcoin (BTC) yarılanmasına denk gelecek bir etki oluştu. Bununla birlikte CEO’ya göre dünyanın en büyük ikinci kripto parası için en güçlü etkiyi yaşatacak olay ise yolda.

Zhoer, Ethereum ağının Proof of Stake (PoS) sistemine geçmesiyle birlikte likit arzı %100-200’lük bir şoka uğrayabilir. Bu olayın etkisi ETH 2.0 staking adreslerinde ne kadar ETH tokenin bulunduğuna bağlı olarak değişecektir.

Bu yazının yazıldığı anlarda ETH fiyatındaki düşüşe rağmen ETH 2.0 adreslerinde bulunan tokenlerin piyasa değeri 35 milyar dolar civarında bulunuyor. Yatırımcılar staking sözleşmesine şu ana kadar 11.8 milyon ETH yatırdı.

“Flippening” Gerçekleşecek Mi?

Piyasa değeri olarak ETH’nin Bitcoin’i geçmesi anlamına gelen Flippening, staking ve EIP-1159 kombinasyonu sayesinde Zhuoer’a göre önünde sonunda gerçekleşecek. Ünlü CEO düşüncelerini şöyle aktardı:

“EIP-1559 ve ETH 2.0 kombinasyonu gerçekten de büyülü bir kimyasal reaksiyon gibi çalışacak ve gerçek bir deflasyon sağlayacak. Toplam arz olarak bakıldığında her gün daha fazla sayıda token yakıldığı için ETH arzı azalıyor. Bu yüzden ETH, sabit bir toplam arza sahip olan Bitcoin’den çok daha üstün hale geliyor.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu