Kripto Para

Ünlü İş İnsanlarının Bitcoin Sahibi Olması Güven Verici Hamle!

Ünlü iş insanlarını isteyenlerin sayısı çok.

Ünlü iş insanları sürekli kripto para sahibi olmaya zorlayan açıklamalar ile karşılaşıyorlar. En son Binance CEO’su Changpeng Zhao tarafından Amazon’un kurucusu olan Jeff Bezos’un kripto para sektörüne ”er ya da geç” girecek olduğunun iddia edilmesi, üstü kapalı olarak Amazon kurucusuna meydan okuması piyasalarda ”neden ünlü iş insanları kripto para sektörüne girmeye zorlanıyor?” diye düşündürmüyor değil.

Piyasada herkes kendisine göre parasının yettiği kadar kripto para yatırımı yapıyor ve yatırımlarından kendi kararın ile gerek kazanç, gerek ise zaman zaman veya her zaman zarar edebiliyor. Piyasada kripto para sahibi olan ünlü iş insanlarının adı duyulduğunda ise kripto para sahiplerinin beklentisi hemen ”ne yaparak para kazanırız, bize de açıklayın!” oluyor.

Maalesef ünlü iş insanlarının büyük kısmı kripto paralara ilgi duymuyor. Ortada olan bir gereği manipüle ederek ”varmış gibi” göstermek sadece kripto para piyasalarında söz olarak kalır ve bundan öteye gidemez.

Ünlü iş insanlarının piyasaya girmesinin istenmesinin nedeni ise piyasaya destekleri ile rekor kırılmasında rol oynayabilecek olmaları ve piyasada daha çok ilgi görebilecek koinlerin yatırımcılar tarafından daha çok güven veren bu hamle ile alım talebi görmesi ile yükselebilecek olduğu beklentisi ile doğuyor.

Ünlü iş insanları kurumsal olarak yatırım yapabilir

Jeff Bezos, Amazon’dan kazandığı bir tutarı kripto para borsası kurabilir ve bu onun için çok küçük bir rakam olurdu. Veya 1 trilyon dolara sahip Amazon kurumsal bir şirket olarak yöneticileri aracılığıyla milyarlarca dolarlık kripto para yatırımı yapabilir ve bir anda geçici olarak rekor kırılmasına imkan verebilirdi. 100 milyar dolar yatırımın Bitcoin’e yapıldığı 24 saat içerisinde piyasanın rekor kırmaması mümkün değil olarak görülüyor. Henüz kurumsal yatırımcıların olmaması da piyasada yaşanan bu kötü durumların sebebi olarak iddia edilmekte.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box
Kapalı