BitcoinHaberlerKripto Para

Ünlü İşadamı: “Bitcoin (BTC) Halkın Parasıdır!”

Robert Kiyosaki, Bitcoin'e olan desteğini sürdürüyor.

Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı Robert Kiyosaki, lider kripto para birimi Bitcoin’i (BTC) övmeye devam ediyor.

Youtube sayfası The Rich Dad Channel’da konukları ile birlikte FED’in faiz artırım kararları ve kripto para birimleri ile ilgili konuşan Kiyosaki, Bitcoin’e olan desteğini bir kez daha yineleyerek BTC kullanmanın faydalı olduğunu savundu.

“Bitcoin (BTC) İnsanların Parasıdır!”

Bitcoin başta olmak üzere kripto para birimlerinin merkezi olmayan yapısı nedeniyle desteklediğini belirten Kiyosaki, devletlerin aslında her şeyi merkezileştirmek istediklerini iddia etti.

“Her şeyi merkezileştirmek istiyorlar. Bu yüzden de merkeziyetsiz yapısı olan Bitcoin’i destekliyorum.

Altın ve gümüş, Tanrı’nın parasıdır. Ancak Bitcoin insanların parasıdır.”

“Yüksek Enflasyondan Korunmanın Yolu: Kripto Para Birimleri! “

FED’in politikasının ABD dolarının sonunu getireceğini her fırsatta yineleyen Amerikalı işadamı, yüksek enflasyon ortamında paranın değerini kaybettiği için servetini dolar olarak saklamadığını söyledi.

Kiyosaki, vatandaşlara da doların enflasyon karşısındaki çöküşünden korunmak için altın gümüş gibi değerli metallar ile dijital altın olarak nitelendirdiği Bitcoin almalarını tavsiye etti.

“Milyonlarca dolarlık altın, gümüş ve Bitcoin var. Bu yüzden de dolar biriktirmiyoruz. Şuan ki durum herkesi altın, gümüş ve kripto para yatırımı yapmaya zorluyor. Maalesef ki makro resim bu.”

Daha önceki açıklamalarında da Bitcoin’de yaşanan düşüşü bir fırsat olarak gördüğünü belirten Kiyosaki finansal kriz ve yüksek enflasyonun yaşandığı bu dönemde Bitcoin’in doğru yatırım aracı olduğunu söylüyor.

Kiyosaki, Bitcoin’in, altının ve gümüşün insanları FED’e karşı daha güçlü ve daha akıllı yaptığını düşünüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu