AnalizBitcoin

Ünlü İsim Bitcoin’deki Balina Hareketlerine Dikkat Çekti: Yeni Hedef Neresi?

Bitcoin kısa süre içerisinde 44.500 dolar seviyesini de geçmeyi başardı ve balinalar sıradaki direnci belli etti.

Bitcoin (BTC) fiyatında bugün yaşanan yükseliş yatırımcıların yüzünü güldürdü. Yükselişler ile beraber piyasada risk iştahının arttığı görülürken piyasadaki korku ve açgözlülük endeksinin 47 puana kadar yükseldiği de dikkatlerden kaçmadı.

Peki Bitcoin için deneyimli analist Will Celemente’in yorumu ne?

“BTC’nin Hedefi Belli”

Önde gelen kripto para analisti Will Celemente tarafından paylaşılan veriler, BTC fiyatının gidişatı hakkında çok şey ifade ediyor. Clemente, Bitfinex üzerindeki pozisyonlar hakkında kritik bilgiler verdi.

Clemente’nin aktardığı bilgilere göre balinaların emirlerinin büyük bir kısmı 45.000 dolardan 48.000 dolara çekildi. Bu da 45.000 dolarda ciddi bir direnç olmayacağını ve balinaların 48.000 dolara kadar BTC’ye serbest geçiş verdiğini göstermekte.

Kraken kripto para borsasının üst düzey yöneticilerinden Dan Held konu hakkında yaptığı açıklamada ise “ayı balinasının” katledilme vaktinin geldiğini vurguladı.

Bu da aslında düşüş odaklı balinanın artık vaktini doldurduğuna ve yükselişin başlayacağına işaret ediyor. Analistlere göre 48.000 doların kırılması ise daha önceki seferde görüldüğü gibi bir anda 52.000 doların görülmesine yol açabilir.

ABD borsalarının açılmasından sonra NASDAQ 100‘ün sert düşüş yaşaması ve S&P 500‘ün de bunu takip etmesi aslında BTC hakkında olumsuz bir tutum yaşatmıştı. Şimdi yaşanan yükseliş ise BTC ve ABD borsalarının korelasyonunun bozulduğunu gösteriyor.

Will Celemente ve Dan Held gibi uzmanlara göre BTC artık bireysel ralliye başlamaya hazır ve bütün veriler yeni bir yükselişin habercisi olabilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu