Haberler

Ünlü Kripto Para Analisti, Yatırımcılara Önemli Bir Uyarıda Bulundu

Analist Alex Saunders, kısa vadede düşüş uyarısı yaptı.

Kripto para sektörü özellikle 2021 yılının başından itibaren inanılmaz bir büyüme yaşıyor. Bitcoin (BTC) fiyatının 53.000 dolara kadar yükselmesine karşın altcoinler ortalama olarak %100 ve üzeri yükseliş elde etti. Önde gelen kripto para analistlerinden Alex Saunders ise bu durum sonrasında yatırımcılara kritik bir uyarıda bulundu.

“Yakında Sert Bir Düşüş Gelebilir”

Saunders, en güncel YouTube videosunda takipçilerine sert bir düşüş beklentisi içerisinde olduğunu vurguladı.

Uzun vadede yükselişin yine devam edeceğini belirten Saunders, buna rağmen kısa vadede kazançların realize edilmesi gerektiğini ifade etti.

Grafikte gördüğüm şeylere bakıldığında bence çok büyük bir yenilenmeye ihtiyacımız var. İnsanların davranışına ve piyasa durumuna bakıldığında sert bir düşüş kapıda olabilir.”

Saunders, yatırımcıların büyük bir kısmının altcoin ve Bitcoin’den elde ettikleri kazançları borsada tuttuklarını ve çekmeyerek büyük bir tehlikeye yelken açtıklarını ifade etti.

Akıllı para ve sermaye olarak ifade edilen ilk yatırımcıların şimdiden kar almaya başladığını belirten Saunders, özellikle 10 ile 100 kat arasında artan küçük çaplı projelere dikkat çekti.

Bilindiği üzere son döneminde Binance Smart Chain üzerindeki birçok altcoin projesi %100 ile %1.000 arasında yükseldi.

Bunlardaki yükselişin ise hala çılgın gibi devam ediyor olması, yatırımcıları endişeye sürüklüyor olabilir.

Saunders, bu piyasa döngüsünün şu aşamada kurumsal yatırımcı tarafından desteklenmediğini belirterek bireysel yatırımcının ciddi zarar edebileceğini ifade etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu